Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2014, 12:11

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Room - mobilny hit ukaże się za kilka dni na Steamie

Studio Fireproof Games ujawniło, że 28 lipca w sklepie Steam zadebiutuje gra The Room. Tytuł od 2012 roku dostępny jest na urządzeniach mobilnych, a w zeszłym roku doczekał się kontynuacji. "Jedynka" na PC posiadać ma znany i lubiany gameplay oraz ulepszoną oprawę graficzną.

The Room to produkcja, którą od dłuższego czasu mogą kupić posiadacze urządzeń mobilnych (iOS, Andoird, Kindle). Mało tego, w grudniu zeszłego roku na tabletach i smartfonach zadebiutowało The Room Two. Oryginał stworzony przez studio Fireproof Games jest jedną z fajniejszych logicznych produkcji, która zdobyła szereg nagród i wyróżnień. Z pewnością warto się więc zaopatrzyć w ten tytuł. Jeżeli jednak nie preferujecie grania na ekranach dotykowych, to wkrótce będziecie mieć szansę na zabawę myszką i klawiaturą, gdyż The Room 28 lipca trafi w odświeżonej wersji na Steama. Deweloperzy zatroszczą się przede wszystkim o zmiany w oprawie graficznej, co unaoczniono na poniższym zwiastunie.

The Room w skrócie:
  • Gatunek: gra logiczna
  • Deweloper: Fireproof Games
  • Platformy sprzętowe: urządzenia mobilne i komputery PC
  • Data premiery: wrzesień 2012 roku (iOS), 28 lipca 2014 roku (PC)

Rozgrywka w The Room to gratka głównie dla miłośników łamigłówek, chociaż zabawa urozmaicona jest przez elementy znane z przygodówek point-and-click oraz produkcji typu hidden object. Gracz trafia do tytułowego pokoju, w którym znajduje się dziwny sejf. By odkryć jego sekrety, musimy rozwiązywać zagadki logiczne, wykorzystywać znalezione przedmioty oraz używać specjalnego szkiełka, pozwalającego na dostrzeganie normalnie niewidocznych rzeczy.

The Room to pierwsza produkcja studia Fireproof Games, założonego w 2012 roku. Tytuł ukazał się we wrześniu tego samego roku i szybko zyskał sporą popularność, wskakując na pierwsze miejsce w rankingu płatnych aplikacji w App Store w wielu krajach. Do czerwca 2013 roku deweloperom udało się sprzedać ponad 2 mln egzemplarzy produkcji i zdobyć szereg wyróznień, w tym nagrodę BAFTA.