Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Cogs (PC)

Cogs PC

Ciekawa gra logiczna, w której przesuwamy kwadratowe elementy w dość klasycznych układankach. Produkcja potrafi zaskoczyć intrygującymi pomysłami i rzucić wyzwanie szarym komórkom. Twórcy przygotowali w sumie 50 poziomów i samouczek dla początkujących graczy.

Logiczne | indie

PC Windows
Okładka Cogs (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14kwietnia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cogs to składająca się z 50 zadań gra logiczna, skierowana do osób, lubiących wysilać szare komórki poprzez rozwiązywanie łamigłówek.

Na każdym z poziomów produkt stawia przed nami ściśle określony, związany z mechaniką cel, który następnie próbujemy zrealizować, przesuwając kwadratowe elementy w klasycznej układance. Maszyny uruchamiamy w różny sposób – np. łącząc w nich wszystkie koła zębate albo dopasowując do siebie kolejne fragmenty rury. Po przejściu stosunkowo łatwych poziomów w 2D zostajemy przeniesieni do trójwymiarowej przestrzeni, gdzie wszystkie układy możemy obracać pod dowolnym kątem i łączyć ze sobą elementy, które znajdują się po różnych stronach brył w kształcie sześcianów lub cylindrów.

Cogs ocenia nasze poczynania i za poprawne rozwiązanie układanki obdarowuje gwiazdkami, pozwalającymi odblokować trudniejsze wyzwania. Autorzy gry przygotowali samouczek dla początkujących, a osobom gotowym do podjęcia prawdziwych misji zaoferowali tryby Inventor, Time Challenge oraz Move Challenge. Dwa ostatnie obarczone są limitami – czasowym (30 sekund na rozwiązanie zagadki) i związanym z maksymalną liczbą ruchów, dlatego warto się starać, aby w obu przypadkach osiągane przez nas wartości były jak najmniejsze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Gry podobne do Cogs

Wymagania wiekowe Cogs

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Cogs

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 120 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Pakiet Humble Indie Bundle 4 wzbogacony o pięć gier i ścieżek dźwiękowych
Pakiet Humble Indie Bundle 4 wzbogacony o pięć gier i ścieżek dźwiękowych

wiadomość21 grudnia 2011

Wszystkie osoby, które do tej pory kupiły pakiet gier niezależnych Humble Indie Bundle #4 lub zamierzają zapłacić powyżej średniej, otrzymają pięć tytułów z poprzedniej odsłony akcji wraz ze ścieżkami dźwiękowymi.

Humble Indie Bundle #3 przyniósł już ponad 2 miliony dolarów przychodu

wiadomość9 sierpnia 2011

Na kilkanaście godzin przed planowym zakończeniem akcji, pakiet Humble Indie Bundle 3 zakupiło blisko 350 tysięcy osób za łączną kwotę przekraczającą 2 miliony dolarów.

Humble Indie Bundle #3 wzbogacone o 5 gier z drugiej edycji akcji

wiadomość4 sierpnia 2011

Pakiet sześciu gier sprzedawanych w ramach charytatywnej akcji Humble Indie Bundle #3 rozszerzył się o kolejne pięć tytułów. Aby otrzymać dodatkowe gry wystarczy kupić paczkę za cenę wyższą od dotychczasowej średniej.