Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2011, 09:15

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Humble Indie Bundle #3 przyniósł już ponad 2 miliony dolarów przychodu

Na kilkanaście godzin przed planowym zakończeniem akcji, pakiet Humble Indie Bundle 3 zakupiło blisko 350 tysięcy osób za łączną kwotę przekraczającą 2 miliony dolarów.

Wraz z pojawiającymi się kolejnymi tytułami w ramach pakietu Humble Indie Bundle #3, najnowsza odsłona akcji charytatywnej zyskuje coraz większy rozgłos. W efekcie, choć do jej zakończenia pozostało jeszcze kilkanaście godzin, już teraz udało się przekroczyć magiczną granicę 2 milionów dolarów przychodu ze sprzedaży.

Liczba nabywców zwiększa się bardzo szybko i z pewnością do godziny 1 w nocy polskiego czasu, kiedy to planowo powinna zakończyć się akcja, pokona barierę 350 tysięcy kupujących. Średnio każdy z nich przeznaczył na ten zestaw gier 5,79 dolarów, choć jak zwykle największą hojność okazują użytkownicy systemu Linux (ponad 12 dolarów na osobę). Wśród wszystkich darczyńców na pierwszym miejscu znajduje się w tej chwili serwis MtGox z kwotą 4096 dolarów.

Humble Indie Bundle #3 przyniósł już ponad 2 miliony dolarów przychodu - ilustracja #1

Przypomnijmy, że płacąc za pakiet kwotę wyższą od średniej (obecnie wspomniane 5,79 dolarów) otrzymacie za darmo drugą część Humble Indie Bundle. Wraz z dodanymi w ostatnich dniach Steel Storm oraz Atom Zombie Smasher daje to aż tuzin gier, spośród których większość można aktywować na Steamie lub Desurze przy pomocy załączonego klucza. Warto podkreślić, że pozycje znajdujące się w pakiecie są pozbawione zabezpieczeń DRM i działają na Macintoshach oraz pecetach z systemem Windows lub Linux. Wszyscy nabywcy mogą także przetestować do końca tygodnia grę Minecraft.

Humble Indie Bundle #3 przyniósł już ponad 2 miliony dolarów przychodu - ilustracja #2

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w tej akcji charytatywnej i apelujemy o nie kupowanie kluczy w serwisie Allegro. Ci sprzedawcy prawdopodobnie kupili hurtowe ilości kluczy, płacąc za nie symbolicznego centa. Biorąc pod uwagę, że wartość wszystkich gier w Humble Indie Bundle #3 po uwzględnieniu bonusowych tytułów wynosi ok. 100 dolarów, naprawdę warto przeznaczyć kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, żeby wesprzeć ten szczytny cel.