Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2011, 08:47

autor: Łosiu

Humble Indie Bundle #3 wzbogacone o 5 gier z drugiej edycji akcji

Pakiet sześciu gier sprzedawanych w ramach charytatywnej akcji Humble Indie Bundle #3 rozszerzył się o kolejne pięć tytułów. Aby otrzymać dodatkowe gry wystarczy kupić paczkę za cenę wyższą od dotychczasowej średniej.

Do sześciu gier, które są oferowane w ramach Humble Indie Bundle #3, gdzie za dowolną cenę można kupić zestaw gier niezależnych i określić do kogo ma trafić dochód (organizacje charytatywne, twórcy gier lub organizatorzy), dołączyło pięć tytułów z drugiej edycji Humble Bundle. To już trzecia promocja w ramach najnowszej akcji, która teraz oferuje łącznie 11 gier.

Humble Indie Bundle #3 wzbogacone o 5 gier z drugiej edycji akcji - ilustracja #1

Dodatkowe gry dostały wszystkie osoby, które kupiły pakiet przed ogłoszeniem promocji. Nowi nabywcy, jeśli chcą z niej skorzystać muszą zapłacić co najmniej średnią cenę, jaka aktualnie widnieje na stronie. Obecnie jest to nieco ponad 5 dolarów (14 zł).

W tym momencie zestaw gier, jaki możemy nabyć za tę kwotę prezentuje się następująco:

Płacąc cenę poniżej średniej otrzymamy „jedynie” 6 pierwszych gier z listy oraz możliwość grania za darmo do 14 sierpnia w Minecrafta.

Zestaw Humble Indie Bundle #3 można nabyć jeszcze przez 5 dni. Znając jednak ruchy organizatorów z poprzednich edycji można się spodziewać, że ten czas zostanie wydłużony. Obecna promocja powinna znacząco podnieść średnią „datków” od nowych kupujących, co powinno przełożyć się na ostateczny wynik. Mimo, że jest to już niemal 1,3 miliona dolarów przy 250 tys. transakcji, jest to wynik znacznie gorszy niż w przypadku Humble Indie Bundle #2. Tamta edycja zakończyła się z 232 tys. sprzedanych zestawów, a zebrana suma wyniosła aż 1,8 miliona dolarów (średnio prawie 8 dolarów za paczkę). Liczby te pokazują, że coraz więcej ludzi traktuje tę akcję charytatywną jako sposób na zdobycie wielu dobrych niezależnych produkcji niemal za darmo.

Oprócz charytatywnego charakteru akcji za skorzystaniem z oferty przemawia wiele argumentów. Wszystkie gry oferowane są bez żadnych zabezpieczeń DRM i działają na Macach oraz komputerach PC z zainstalowanym systemem Windows lub Linux. Po zakupie otrzymujemy również kod pozwalający dodać większość gier do konta na Steam. Skorzystanie z promocji jest niezwykle proste, gdyż nie wymaga żadnej rejestracji. Wystarczy podać adres poczty elektronicznej i dokonać przelewu, na przykład kartą kredytową.

  1. Oficjalna strona Humble Indie Bundle #3
  2. Gramy w Humble Indie Bundle