Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cortex Command (PC)
OkładkaCortex Command (PC)

Cortex Command PC

Cortex Command to nietypowy miks elementów strategicznych i platformowych. Akcja gry osadzona została w przyszłości. Gracz wciela się w przedsiębiorcę wydobywającego złoto na jednej z odległych planet.

Strategiczne | science fiction | 2D | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cortex Command Premiera PC

28września2012

producent: Data Realms wydawca: Data Realms Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cortex Command

Gruntz

Boulder Dash: Treasure Pleasure

I-Digger

Cortex Command to ciekawe połączenie platformówki ze strategią, stworzone przez niezależne studio Data Realms, które w twórczy sposób podeszło do obu gatunków. Dzieło zostało docenione na imprezie Game Developers Conference 2009 (organizowanej w San Francisco), zdobywając Nagrodę Publiczności oraz nagrodę za Doskonałość Techniczną.

Cortex Command przenosi nas do odległej przyszłości, w której wielu ludzi zrezygnowało ze swoich ciał, aby przedłużyć życie i umożliwić sobie podróże międzygalaktyczne. Wcielamy się właśnie w przedstawiciela nowej, cybernetycznej rasy ludzkiej, kontrolującego zdalne roboty na odległej, obcej planecie. Otrzymujemy okazję do eksplorowanie nowego świata. Bohater gry prowadzi mały biznes zajmujący się wydobywaniem złota. Na orbicie planety znajduje się statek TradeStar, będący swoistą bezpieczną przystanią i miejscem wymiany towarów.

Okazuje się, że planeta nie jest tak bezpieczna i nieskazitelna jak mogłoby się wydawać. Naszym zadaniem jest reagowanie na niebezpieczeństwa tego niezbadanego świata i zmierzenie się z innymi przedsiębiorcami w regularnych potyczkach. Oprócz tego trzeba naturalnie wydobywać złoto. Aby tego dokonać, na poszczególnych etapach musimy prowadzić wykopaliska wykorzystując specjalne narzędzia. Zadania wykonujemy własnoręcznie, przejmując bezpośrednią kontrolę nad robotami lub przesyłając im odpowiednie instrukcje. Tytuł jest więc wielowymiarową platformówką, w której skaczemy, strzelamy oraz kopiemy tunele, ale i budujemy bazy oraz prowadzimy strategiczne operacje.

Na początku większości misji otrzymujemy kilka minut na stworzenie od podstaw własnego bunkra dowodzenia. Możemy w nim rozstawić drzwi, pułapki, wieżyczki oraz zaprojektować korytarze. Odpowiednia struktura bazy zapewni dobrą ochronę przed przeciwnikami. W grze kupujemy nowe ciała (nad którymi przejmujemy kontrolę), bronie oraz sprzęt i wysyłamy je ze statku TradeStar na powierzchnię planety. Poszczególne obiekty zostaną dostarczone we wskazane miejsce na dwa sposoby – rakietą lub transportowcem. Sprzęt, który zdecydujemy się odesłać na orbitalny statek zostanie spieniężony. Ilość różnych broni i urządzeń na pewno robi wrażenie. Warto także podkreśli fakt, że właściwie każdy element na mapie może ulec destrukcji. Całość została podzielona na różne misje składające się na ciekawą kampanię.

Twórcy zaimplementowali w grze ciekawą rozgrywkę sieciową. Cortex Command oferuje zarówno czteroosobowy tryb kooperatywny (na podzielonym ekranie), jak i pojedynki między graczami. Do wyboru miłośnicy zabawy w sieci otrzymują pojedyncze misje lub zadania znane z kampanii. Grać można w wielu kombinacjach (2 vs 2, 1 vs 3, 4 vs CPU), wykorzystując klawiaturę, myszkę i wiele innych kontrolerów.

Tytuł oferuje dwuwymiarową, prostą, aczkolwiek szczegółową grafikę oraz rozbudowany silnik fizyczny. Pojawia się też możliwość konstruowania własnej zawartości, gdyż w grze zaimplementowano wbudowany edytor. Pozwala on projektować własne misje, postacie, statki, bronie, bomby oraz tarcze. Wielu graczy dzieli się twórczością na forum studia Data Realms.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cortex Command: 12+

Cortex Command Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 98/Me/2000/XP