Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka I-Digger (PC)

I-Digger PC

Zabawna gra zręcznościowo-logiczna, w której wcielamy się w sympatycznego stworka trudniącego się kopaniem tuneli i zdobywaniem różnych minerałów.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka I-Digger (PC)

producent: GFI Russia

wydawca: Russobit-M

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12czerwca2007

26lutego2009

pudełko PL

I-Digger to gra zainspirowana takimi klasycznymi produkcjami jak Boulder Dash, czy chociażby Digger. Opowiada o przygodach jednego z I-Monów, stworków znanych także z kilku innych tytułów wydanych na komórkach i pecetach (np. I-Dragon).

W grze wcielamy się w zabawnego i nieco dziwacznego małego diabełka - tytułowego I-Diggera - wyposażonego w zaawansowane wiertło. Jest on najsilniejszym przedstawicielem swojej rasy, a jego ulubionym zajęciem jest kopanie podziemnych tuneli i poszukiwanie minerałów. Bohater zajmuje się zbieraniem żelaza, srebra, złota, szmaragdów, szafirów i rubinów. Oprócz tego podczas zabawy możemy zdobywać skrzynie ze złotem.

Tytuł w bardzo twórczy sposób rozwija koncepcje gatunku gier logicznych o kopaniu tuneli. Twórcy przygotowali trzy rozbudowane krainy – Kanion Kopaczy, gdzie musimy zmierzyć się z robotami, pokryty śniegiem Lodowy Szczyt oraz Krainę Mroku, czyli cmentarz pełen strasznych duchów. Naszym zadaniem jest oczywiście odszukanie jak największej ilości wspomnianych surowców i wydostanie ich na powierzchnię, by zamienić na brzęczące monety.

Za zdobyte złoto możemy uzupełnić nasz ekwipunek oraz zapasy paliwa. Do dyspozycji otrzymujemy między innymi mocniejszy silnik, bardziej zaawansowane wiertło, pojemniejszy zbiornik na paliwo, urządzenie teleportujące, apteczkę i inne. Nasze możliwości możemy zwiększyć wykorzystując także pewne bonusy. Niektóre z nich zwiększają zdolności w zakresie walki (np. dają chwilową nieśmiertelność), a inne wpływają na samo kopanie (np. pozwalając przebić się przez skały).

Do zwiedzenia czeka w sumie 33 pełnych skarbów, oryginalnych poziomów – po 11 w każdej z 3 wymienionych lokacji. Autorzy stworzyli niezwykle barwny świat pełen ciekawych i zabawnych postaci. Całość została opracowana przy wykorzystaniu przyjemnej, dwuwymiarowej grafiki utrzymanej w bajkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do I-Digger

Wymagania wiekowe I-Digger

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe I-Digger

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 64 MB, 350 MB HDD, Windows 2000/XP