Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka I-Digger (PC)
OkładkaI-Digger (PC)

I-Digger PC

Zabawna gra zręcznościowo-logiczna, w której wcielamy się w sympatycznego stworka trudniącego się kopaniem tuneli i zdobywaniem różnych minerałów.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

I-Digger Premiera PC

12czerwca2007

pudełko PL

26lutego2009

producent: GFI Russia wydawca: Russobit-M wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do I-Digger

Gruntz

Dyna Blaster

Cortex Command

I-Digger to gra zainspirowana takimi klasycznymi produkcjami jak Boulder Dash, czy chociażby Digger. Opowiada o przygodach jednego z I-Monów, stworków znanych także z kilku innych tytułów wydanych na komórkach i pecetach (np. I-Dragon).

W grze wcielamy się w zabawnego i nieco dziwacznego małego diabełka - tytułowego I-Diggera - wyposażonego w zaawansowane wiertło. Jest on najsilniejszym przedstawicielem swojej rasy, a jego ulubionym zajęciem jest kopanie podziemnych tuneli i poszukiwanie minerałów. Bohater zajmuje się zbieraniem żelaza, srebra, złota, szmaragdów, szafirów i rubinów. Oprócz tego podczas zabawy możemy zdobywać skrzynie ze złotem.

Tytuł w bardzo twórczy sposób rozwija koncepcje gatunku gier logicznych o kopaniu tuneli. Twórcy przygotowali trzy rozbudowane krainy – Kanion Kopaczy, gdzie musimy zmierzyć się z robotami, pokryty śniegiem Lodowy Szczyt oraz Krainę Mroku, czyli cmentarz pełen strasznych duchów. Naszym zadaniem jest oczywiście odszukanie jak największej ilości wspomnianych surowców i wydostanie ich na powierzchnię, by zamienić na brzęczące monety.

Za zdobyte złoto możemy uzupełnić nasz ekwipunek oraz zapasy paliwa. Do dyspozycji otrzymujemy między innymi mocniejszy silnik, bardziej zaawansowane wiertło, pojemniejszy zbiornik na paliwo, urządzenie teleportujące, apteczkę i inne. Nasze możliwości możemy zwiększyć wykorzystując także pewne bonusy. Niektóre z nich zwiększają zdolności w zakresie walki (np. dają chwilową nieśmiertelność), a inne wpływają na samo kopanie (np. pozwalając przebić się przez skały).

Do zwiedzenia czeka w sumie 33 pełnych skarbów, oryginalnych poziomów – po 11 w każdej z 3 wymienionych lokacji. Autorzy stworzyli niezwykle barwny świat pełen ciekawych i zabawnych postaci. Całość została opracowana przy wykorzystaniu przyjemnej, dwuwymiarowej grafiki utrzymanej w bajkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 30 marca 2009

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

I-Digger cena w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe I-Digger: Odpowiednia dla każdego wieku.

I-Digger Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 350 MB HDD
  • Windows 2000/XP