Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchANDPCiOS
Okładka The Lion's Song (Switch)
OkładkaThe Lion's Song (Switch)

The Lion's Song

Nietypowa epizodyczna przygodówka studia Mi'pu'mi Games. The Lion’s Song przenosi gracza do Austrii z początku XX wieku. Fabuła gry obraca się wokół trzech kreatywnych osób na progu przełomowych momentów ich kariery.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie | epizodyczne | początek XX wieku

The Lion's Song Premiera

7lip2016

PC

13lip2017

AND iOS

10lip2018

Switch

The Lion’s Song to nietypowa epizodyczna przygodówka autorstwa studia Mi'pu'mi Games. Projekt stanowi rozwinięcie pomysłów z darmowej gry pod tym samym tytułem, którą opracowano w 2014 roku na potrzeby konkursu Ludum Dare.

Fabuła

Gra osadzona jest w Austrii na początku XX wieku i opowiada historię trzech kreatywnych osób, stojących na progu prawdziwych przełomów w swoich profesjach. Pierwszą z nich jest młoda kompozytorka, szykująca się do stworzenia swego magnum opus. Druga to wynalazca w średnim wieku, a trzecia – genialna matematyczka, próbująca opracować rewolucyjne równanie.

The Lion’s Song składa się z trzech epizodów. Każdy z nich koncentruje się na jednej z wymienionych postaci, ukazując, jak przebiegały ostatnie chwile jej procesu twórczego. Scenariusz zrealizowano tak, aby wiele elementów historii nie było podawanych wprost. W efekcie musimy samodzielnie złożyć w całość obraz wydarzeń, wyłaniający się z dyskretnych wskazówek uzyskanych w rozmowach.

Mechanika

The Lion’s Song to narracyjna przygodówka. Zabawa sprowadza się głównie do śledzenia fabuły, prowadzenia rozmów i podejmowania ważnych decyzji, które kształtują rozwój historii – nie tylko w ramach danego odcinka, ale również pozostałych epizodów.

Kluczową rolę w rozgrywce pełnią telefony. Wykorzystujemy je do rozmów i za sprawą tych konwersacji – jak również dzięki interakcji z otoczeniem – uzyskujemy inspiracje, które krok po kroku zbliżają postacie do przełomu w ich pracy.

Kwestie techniczne

The Lion’s Song zostało wykonane w stylistyce retro, wykorzystującej duże piksele i uproszczone animacje. Jednocześnie cała gra zaprojektowana została tak, aby wyglądem przypominała pożółkłe stare fotografie, co pomaga jej przekonująco tworzyć klimat początków XX wieku.

Ostatnia modyfikacja 3 lipca 2018

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Lion's Song: 12+

The Lion's Song Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • 500 MB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/8.1/10
PC
iOS
AND
Switch