Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSSwitchAND
Okładka The Lion's Song (PC)

The Lion's Song

Nietypowa epizodyczna przygodówka studia Mi'pu'mi Games, stanowiąca rozwinięcie pomysłów z darmowej wersji stworzonej w 2014 roku na potrzeby konkursu Ludum Dare. The Lion’s Song przenosi gracza do Austrii z początku XX wieku.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie | epizodyczne | początek XX wieku

Okładka The Lion's Song (PC)

data premiery gry:

7lip2016

PC

13lip2017

iOS AND

10lip2018

Switch

The Lion’s Song to wydana na platformę Switch, PC itd. nietypowa epizodyczna przygodówka autorstwa studia Mi'pu'mi Games. Projekt stanowi rozwinięcie pomysłów z darmowej gry pod tym samym tytułem, którą opracowano w 2014 roku na potrzeby konkursu Ludum Dare.

Fabuła

Gra osadzona jest w Austrii na początku XX wieku i opowiada historię trzech kreatywnych osób, stojących na progu prawdziwych przełomów w swoich profesjach. Pierwszą z nich jest młoda kompozytorka, szykująca się do stworzenia swego magnum opus. Druga to wynalazca w średnim wieku, a trzecia – genialna matematyczka, próbująca opracować rewolucyjne równanie.

The Lion’s Song składa się z trzech epizodów. Każdy z nich koncentruje się na jednej z wymienionych postaci, ukazując, jak przebiegały ostatnie chwile jej procesu twórczego. Scenariusz zrealizowano tak, aby wiele elementów historii nie było podawanych wprost. W efekcie musimy samodzielnie złożyć w całość obraz wydarzeń, wyłaniający się z dyskretnych wskazówek uzyskanych w rozmowach.

Mechanika

Wydane na platformę Switch, PC itd. The Lion’s Song to narracyjna przygodówka. Zabawa sprowadza się głównie do śledzenia fabuły, prowadzenia rozmów i podejmowania ważnych decyzji, które kształtują rozwój historii – nie tylko w ramach danego odcinka, ale również pozostałych epizodów.

Kluczową rolę w rozgrywce pełnią telefony. Wykorzystujemy je do rozmów i za sprawą tych konwersacji – jak również dzięki interakcji z otoczeniem – uzyskujemy inspiracje, które krok po kroku zbliżają postacie do przełomu w ich pracy.

Kwestie techniczne

The Lion’s Song zostało wykonane w stylistyce retro, wykorzystującej duże piksele i uproszczone animacje. Jednocześnie cała gra zaprojektowana została tak, aby wyglądem przypominała pożółkłe stare fotografie, co pomaga jej przekonująco tworzyć klimat początków XX wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Lion's Song

12+

Wymagania sprzętowe The Lion's Song

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM, 500 MB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1/10

Elite: The New Kind, The Lion’s Song,  Hyper Princess Pitch i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (16/10/2014)
Elite: The New Kind, The Lion’s Song, Hyper Princess Pitch i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (16/10/2014)

wiadomość16 października 2014

W najnowszym wydaniu Darmówek polecamy m.in. klasyczny kosmiczny symulator, grę o mordowaniu łasić oraz przygodówkę, w której cała akcja rozgrywa się za pośrednictwem telefonu.

PC
iOS
AND
Switch