Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2017, 14:06

autor: Draug

Wieści ze świata (NiOh, Halo Wars 2, Atlas Reactor) 18/1/2017

Dziś piszemy o ostatniej fazie beta-testów NiOh, o osiągnięciu przez Halo Wars 2 złotego statusu i o pełnym przejściu gry Atlas Reactor na model free-to-play. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

NiOh – ostatnia faza beta-testów 21–22 stycznia

W dniach 21–22 stycznia odbędzie się ostatnia faza beta-testów gry NiOh – albo, jak nazywają to Team Ninja i Sony, w ciągu tych dwóch dni będzie można cieszyć się ostatnią wersją demo tego RPG akcji, dostępną do pobrania z PlayStation Store (dzięki, Gematsu). Niestety, na razie twórcy nie potwierdzili, czy oferta dotyczy również graczy z naszej części świata – w komunikacie wspomniano tylko o Japonii. Pełna wersja NiOh trafi do sprzedaży 7 lutego, na polski debiut poczekamy jeden dzień dłużej. Jest to tytuł ekskluzywny konsoli PlayStation 4.

Halo Wars 2 osiągnęło złoty status

Szef studia 343 Industries pochwalił się, że prace nad Halo Wars 2 zostały ukończone. Innymi słowy, RTS Microsoftu osiągnął złoty status i raczej nic już nie zagraża jego premierze, która ma nastąpić 21 lutego. Tytuł będzie dostępny na komputerach osobistych z systemem Windows 10 i na konsolach Xbox One.

Wieści ze świata (NiOh, Halo Wars 2, Atlas Reactor) 18/1/2017 - ilustracja #2

Atlas Reactor przeszedł na model free-to-play

Wprawdzie w tę sieciową grę taktyczną studia Trion Worlds, wydaną na PC w październiku ubiegłego roku, już wcześniej można było grać za darmo (w ramach Free Mode), ale wiązało się to z wieloma ograniczeniami. Jednak od teraz Atlas Reactor jest tytułem free-to-play w pełnym tego słowa znaczeniu. Już nie trzeba płacić, by cieszyć się atrakcjami takimi jak stały dostęp do postaci (zamiast ciągłego wybierania bohaterów z rotacji) czy udział w rozgrywkach rankingowych.

Oczywiście zachowano mikropłatności – np. kto zdecyduje się na „premium pack”, odblokuje sobie możliwość grania całą pulą postaci (również tymi, które dopiero zostaną dodane do gry w przyszłości). Ponadto zmiana modelu biznesowego wyznacza rozpoczęcie sezonu drugiego, z którym wiążą się liczne nowości w Atlas Reactorze – możecie poczytać o nich tutaj albo zobaczyć je na poniższym zwiastunie:

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: