Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2017, 14:40

autor: AlexB

Necromunda: Underhive Wars - nowa gra twórców Mordheim: City of the Damned

Studio Rogue Factor, twórcy taktycznego RPG Mordheim: City of the Damned, zabierze graczy do świata Warhammera 40,000 w grze Necromunda: Underhive Wars.

Studio Rogue Factor zostało założone w 2013 roku. Działając we współpracy z Focus Home Interactive, stworzyło taktyczne RPG Mordheim: City of the Damned - komputerową adaptację jednego z klasycznych figurkowych tytułów ze stajni Games Workshop. Dziś Rogue Factor zapowiedziało, że kolejną produkcją na ich liście będzie Necromunda: Underhive Wars. Twórcy jak na razie podali jedynie tytuł ich nowego projektu i potwierdzili, że pojawi się na PC i konsolach. Większa ilość szczegółów ma zostać ujawniona na imprezie Focus’ What’s Next, która odbędzie się w Paryżu 1 i 2 lutego.

Świat Necromundy nie należy do przyjaznych - Necromunda: Underhive Wars - nowa gra twórców Mordheim: City of the Damned - wiadomość - 2017-01-20
Świat Necromundy nie należy do przyjaznych

Figurkowa Necromunda powstała w 1995 roku. Jej akcja dzieje się w uniwersum Warhammera 40,000. Skupia się ona na życiu w slumsach znajdujących się na tytułowej planecie, której klimat nawiązuje do dystopicznych opowieści science fiction. Gracze wcielają się w członków gangów, którzy desperacko walczą o przetrwanie w okrutnym świecie najniższych warstw społecznych. Swoją mechaniką Necromunda jest zbliżona do Mordheimu, opiera się bowiem na wojnach frakcyjnych na raczej niewielką skalę. Możemy zatem podejrzewać, że obie gry od studia Rogue Factor będą do siebie podobne.