Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEPS4
Okładka Necromunda: Underhive Wars (PC)

Necromunda: Underhive Wars

Strategia taktyczna z elementami RPG oparta na grze bitewnej Necromunda, stworzonej przez Games Workshop. W Necromunda: Underhive Wars przejmujemy kontrolę nad jednym z gangów i toczymy krwawą wojnę o wpływy. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub w multiplayerze.

Strategiczne | science fiction | turowe | Warhammer 40,000 | taktyczne | elementy RPG | multiplayer

Okładka Necromunda: Underhive Wars (PC)

data premiery gry:

8wrz2020

PC PS4 XONE

Necromunda: Underhive Wars to strategia taktyczna wzbogacona o wyraźnie zarysowane elementy RPG. Produkcja została opracowana przez studio Rogue Factor, w którego portfolio można znaleźć Mordheim: City of the Damned z 2015 roku, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Focus Home Interactive. Tytuł oparto na grze bitewnej Necromunda stworzonej przez zespół Specialist Games, czyli jeden z oddziałów słynnego Games Workshop.

Fabuła

Necromunda: Underhive Wars zabiera nas do uniwersum Warhammer 40,000, a dokładnie – na tytułową planetę Necromunda, której powierzchnię pokrywa trujący popiół, przez co w dużej mierze nie nadaje się ona do życia. Ludzie zamieszkują jedynie tak zwane Hive Cities, czyli gigantyczne struktury, z których największą jest Hive Primus pełniąca rolę stolicy. O ile jej najbogatsi mieszkańcy cieszą się dostatkiem i luksusami, nie opuszczając swojej Iglicy (ang. Spire) pnącej się wysoko ponad chmury, o tyle reszta kłębi się w podziemiach zwanych Underhive. Te ostatnie są siedliskiem anarchii, przemocy i śmierci, gdyż rozmaite gangi toczą tam nieustanną wojnę o wpływy. W grze przejmujemy kontrolę nad jedną z takich grup i staramy się poprowadzić ją do zwycięstwa.

Mechanika

W Necromunda: Underhive Wars akcję obserwujemy z lotu ptaka. Filarem gry są potyczki z innymi gangami, które toczą się w trybie turowym. W ich trakcie równie ważne, co umiejętne stosowanie zróżnicowanych zdolności oraz uzbrojenia członków naszego oddziału, jest taktyczne wykorzystanie najbliższego otoczenia. W wąskich przejściach możemy więc rozstawiać pułapki, zajęcie wyżej położonego miejsca zapewni nam lepszą pozycję do strzału, a ślepą uliczkę można wykorzystać, by zapędzić wrogów w kozi róg.

Wygląd oraz wyposażenie poszczególnych żołnierzy można modyfikować, a w miarę postępów zdobywają oni nowe elementy ekwipunku i umiejętności, dzięki czemu stopniowo stają się coraz skuteczniejsi w walce. Należy jednak mieć się na baczności, gdyż odnoszone przez nich obrażenia są trwałe, a ich śmierć na polu bitwy jest permanentna.

Tryby gry

Oprócz trybu fabularnego w grze Necromunda: Underhive Wars znajdziemy tak zwany Conquest Mode, w którym przejmujemy kontrolę nad kolejnymi terytoriami, na modłę gier strategicznych typu 4X. Ponadto tytuł pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w opartym na rywalizacji trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Necromunda: Underhive Wars posiada wysokiej jakości grafikę utrzymaną w mrocznej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,99 PLN

Wymagania wiekowe Necromunda: Underhive Wars

16+

Wymagania sprzętowe Necromunda: Underhive Wars

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-3450 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza, Windows 10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 580 lub lepsza, Windows 10 64-bit
Necromunda: Underhive Wars – gameplay z gry w uniwersum Warhammer 40K
Necromunda: Underhive Wars – gameplay z gry w uniwersum Warhammer 40K

wiadomość3 września 2020

Do sieci trafił ciekawy gameplay z Necromunda: Underhive Wars, czyli taktycznego RPG-a w uniwersum Warhammera 40,000.

Necromunda: Underhive Wars - nowa gra twórców Mordheim: City of the Damned
Necromunda: Underhive Wars - nowa gra twórców Mordheim: City of the Damned

wiadomość18 stycznia 2017

Studio Rogue Factor, twórcy taktycznego RPG Mordheim: City of the Damned, zabierze graczy do świata Warhammera 40,000 w grze Necromunda: Underhive Wars.

PC
PS4
XONE