Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2016, 11:20

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Atlas Reactor - rozpoczęła się otwarta beta nowej gry twórców Defiance

Turowa gra taktyczna Atlas Reactor, przeznaczona głównie do zabawy w multiplayerze, tuż przed debiutem pełnej wersji doczekała się otwartych beta testów. Potrwają one do 25 września.

Nieco ponad rok temu studio Trion zapowiedziało Atlas Reactor – turową grę taktyczną, która zadebiutuje na PC-tach 4 października. Tuż przed oficjalnym debiutem produkcji postanowiono zorganizować otwarte beta testy. Akcja potrwa do 25 września. Jeżeli jesteście zainteresowani, to udajcie się na oficjalną stronę i zarejestrujcie się. Co ważne, w becie udostępniono całą zawartość, jaka trafi do pełnej wersji, więc możecie pobawić się wszystkimi najemnikami, nałożyć na nich dowolne skórki itd. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które zastanawiały się nad kupnem jednego z Founder Packów, dających m.in. stały dostęp do każdego Freelancera (w darmowej wersji będą oni wymieniani w sposób rotacyjny), czy też wcześniejszy start (30 września). Ponadto tylko osoby, które wydadzą pieniądze otrzymają nagrody za wykonywanie zadań społecznościowych.

Atlas Reactor w skrócie:
  • turowa gra taktyczna na PC-ty;
  • dostępna do 25 września w ramach otwartych beta testów;
  • pełna wersja ukaże się 4 października bieżącego roku;
  • za tytuł odpowiada studio Trion.

Warto jeszcze na chwilę pozostać przy modelu biznesowym Atlas Reactor. Gra początkowo miała korzystać z systemu free-to-play, ale później zdecydowano, że będzie płatna. Koniec końców przygotowano jednak coś, co określono jako Free Mode. Jak już wspomniałem wcześniej, edycja te nie daje stałego dostępu do wszystkich Freelancerów i nie umożliwia zdobywania nagród w zadaniach społecznościowych. To jednak nie wszystkie restrykcje, gdyż brakuje w niej rankingowych meczów PvP czy też niestandardowych spotkań. Można za to bawić się w ramach zwykłego trybu PvP i Co-Op na wszystkich mapach, nie brakuje systemu rozwoju, rozgrywek w sezonach i codziennych kontraktów.

W otwartej becie Atlas Reactor mamy dostęp do całej zawartości gry. - Atlas Reactor - rozpoczęła się otwarta beta nowej gry twórców Defiance - wiadomość - 2016-09-16
W otwartej becie Atlas Reactor mamy dostęp do całej zawartości gry.
Atlas Reactor - rozpoczęła się otwarta beta nowej gry twórców Defiance - ilustracja #2

W Atlas Reactor wcielamy się w najemników wynajmowanych przez fundusze inwestycyjne, którzy walczą dla nich o kontrolę nad futurystycznym miastem. Gracze biorą udział w drużynowych potyczkach (4 na 4) rozgrywanych w turach. Podczas zabawy kierujemy zróżnicowanymi herosami, podzielonymi na kilka klas (pierwsza linia, wsparcie, siła ognia). Obecnie dostępnych jest dwudziestu Freelancerów, różniących się mocami, umiejętnościami i modyfikacjami. Kluczem do sukcesu jest oczywiście współpraca oraz dokładne poznanie map i cech bohaterów.