Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2016, 14:33

autor: Draug

Wieści ze świata (Windows 10, Bandai Namco / gamescom, Rocket League, The King of Fighters XIV) 19/7/2016

Dziś piszemy o mniejszym sukcesie systemu Windows 10, niż zakładał Microsoft, zapowiedzi nowej marki Bandai Namco Games na targach gamescom, 19 milionach graczy w Rocket League i o wersji demo The King of Fighters XIV. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Windows 10 na miliardzie urządzeń wolniej, niż zakładano

Windows 10 opanowuje rynek w zatrważającym tempie – już na przełomie czerwca i lipca był zainstalowany na 350 milionach urządzeń i u ponad 40 procent użytkowników Steama – ale nie tak szybko, jak spodziewał się Microsoft. Wstępnie gigant z Redmond przewidywał, że do końca roku fiskalnego 2018 jego najnowszy system operacyjny będzie używany na miliardzie aktywnych urządzeń, ale teraz firma zrewidowała te prognozy i uznała, iż będzie potrzebowała jednak więcej czasu na uzyskanie takiego rezultatu (dzięki, GameSpot). Mimo to Microsoft jest zadowolony z osiągnięć Windowsa 10.

Bandai Namco zapowie nową markę na targach gamescom

Firma Bandai Namco Games zapowiedziała, że podczas sierpniowych targów gamescom ujawni nową markę – o tyle interesującą, że opisaną jako przeznaczona dla „zachodnich odbiorców” (dzięki, VG247). Niestety, na tę chwilę nie wiemy o niej nic więcej. Oprócz tego wydawca przywiezie do Kolonii grywalne wersje bijatyk Tekken 7 i Dragon Ball: Xenoverse 2. Impreza odbędzie się w dniach 17-21 sierpnia.

Wieści ze świata (Windows 10, Bandai Namco / gamescom, Rocket League, The King of Fighters XIV) 19/7/2016 - ilustracja #1

Rocket League ma 19 milionów graczy

Studio Psyonix pochwaliło się, że Rocket League wypróbowało jak dotąd 19 milionów graczy – co oznacza, że grze przybył kolejny milion w ciągu niecałych dwóch tygodni. Jednak podany wynik nie jest równoznaczny ze sprzedażą omawianego tytułu – na początku lipca deweloper donosił, że liczba nabytych egzemplarzy wynosi nieco ponad 6 milionów.

The King of Fighters XIV – wyszła wersja demo

Firma SNK udostępniła wersję demonstracyjną bijatyki The King of Fighters XIV na PlayStation 4. Pozwala ona wypróbować siedmioro wojowników (spośród 50, którzy znajdą się w pełnym wydaniu) w trzech trybach – treningu, samouczku i VS (zarówno w pojedynkę, jak i z drugim graczem). Premiera gry nastąpi 23 sierpnia, wyłącznie na PS4. Oprócz tego deweloper opublikował nowy zwiastun, prezentujący zarówno demo, jak i tryb fabularny:

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: