Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPCiOS
Okładka Nyan Cat: Lost In Space (AND)

Nyan Cat: Lost In Space

Oficjalna gra ze sławnym Nyan Catem w roli głównej. Nyan Cat: Lost In Space to produkcja należąca do gatunku zręcznościowych endless runnerów, w której kierujemy kotem znanym z internetowych memów.

Zręcznościowe | indie | auto-runner

Okładka Nyan Cat: Lost In Space (AND)

data premiery gry:

12maj2011

iOS

19gru2012

AND

4gru2015

PC

Nyan Cat: Lost In Space to zręcznościowy tytuł z gatunku endless runnerów, z widokiem ukazanym z boku i światem przedstawionym w dwóch wymiarach. W grze kierujemy tytułowym kotem, będącym bohaterem popularnego mema internetowego. Za jej produkcję i wydanie odpowiada studio isTom Games.

Mechanika

Zadaniem gracza jest kierowanie biegającym w przestrzeni kosmicznej kotem. Należy utrzymywać go na platformach oraz przeskakiwać między nimi, ponieważ upadek zwierzaka oznacza koniec gry. W różnych miejscach rozstawione są przedmioty: jedzenie oraz mleko. Zbierając to pierwsze otrzymujemy punkty, podczas gdy butelki z mlekiem mnożą je przez coraz wyższą wartość. Naszym celem jest osiągnięcie jak największej liczby punktów.

Oprócz tych dwóch przedmiotów, w czasie rozgrywki możemy znaleźć wiele ulepszeń umożliwiających m.in. latanie, automatyczne przyciąganie znajdujących się w pobliżu butelek mleka lub jedzenia, powiększenie kota czy wykonanie podwójnego skoku. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, niektóre znajdźki mają negatywny wpływ na naszą postać – np. odpychają wszystkie przydatne przedmioty. Ponadto na wielu platformach znajdują się przeciwnicy, np. statki Obcych, psy czy największy wróg Nyan Cata – Tac Nyan. Ich dotknięcie oznacza wyzerowanie się mnożnika punktów.

Nyan Cat: Lost In Space w wydaniu na PC, AND i iOS posiada wiele rzeczy do odblokowania, wśród których znajdziemy niestandardowe tła plansz oraz nowe skórki dla kota. Nawiązują one do popkultury, muzyki, kina czy gier wideo, a wszystko to okraszone zostało nieco suchym humorem odnoszącym się do podstawowego mema z kotem (np. Star Wars to Nyan Wars, a Super Mario to Super Nyanio). Gra obsługuje także osiągnięcia Steam oraz rankingi pozwalające śledzić najlepsze rezultaty przyjaciół i graczy na całym świecie.

Tryby gry

 • Classic – podstawowy tryb gry, oparty na zasadach opisanych wyżej. Dodatkowo na platformach znajdują się laski dynamitu, których dotknięcie oznacza koniec gry;
 • Universe – plansze podzielone są na nieduże wszechświaty, a warunkiem przejścia do kolejnego z nich jest zebranie odpowiedniej liczby punktów w wyznaczonym czasie;
 • Nyan Wings – tryb, w którym wykonujemy ślizgi po wzniesieniach i górach, a w międzyczasie zbieramy mleko i jedzenie. Musimy przy tym poruszać się na tyle szybko, by uciec przed goniącym nas złym kotem;
 • Zen – modyfikacja klasycznego trybu, w której dodano więcej platform oraz usunięto dynamity oraz część przeciwników;
 • Tac Nyan – pozwala wcielić się w alter ego Nyan Cata. W praktyce oznacza to analogiczny tryb do klasycznego, z tą różnicą, że poruszamy się w lewą stronę.

Poza pięcioma podstawowymi sposobami zabawy w Nyan Cat: Lost In Space, graczom oddano możliwość opiekowania się swoim kotem na podobnych zasadach jak w popularnym Pou. Możemy więc dbać o zadowolenie naszego zwierzaka, kupować mu zabawki czy udekorować jego pokój.

Kwestie techniczne

Gra cechuje się prostą, niezwykle kolorową oprawą wizualną w 2D. Rozgrywce w Nyan Cat: Lost In Space towarzyszy dobrze znany motyw muzyczny, występujący w memie internetowym z kotem w roli głównej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Nyan Cat: Lost In Space

Wymagania wiekowe Nyan Cat: Lost In Space

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Nyan Cat: Lost In Space

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Pentium III 1 GHz
 • karta grafiki kompatybilna z OpenGL 2.0
 • 1 GB RAM
 • 100 MB HDD
 • Windows Vista lub nowszy
PC
AND
iOS