Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSPCWPAND
Okładka Sonic Dash (iOS)

Sonic Dash

Inspirowany popularnym Temple Run, zręcznościowy endless runner z jednym z najpopularniejszych bohaterów gier komputerowych - tytułowym jeżem Sonikiem.

Zręcznościowe | TPP | zagraj za darmo | Sonic | auto-runner

Okładka Sonic Dash (iOS)

producent: Hardlight

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

7mar2013

iOS

27lis2013

AND

3gru2014

WP PC

Sonic Dash to wydany na komputerach i tabletach z systemem Windows 8.1 trzecioosobowy endless runner, bazujący na identycznych założeniach, co popularne Temple Run. Bohaterem gry jest jeden z najpopularniejszych bohaterów gier komputerowych – tytułowy jeż Sonic, a za jej powstanie odpowiada należące do koncernu SEGA brytyjskie studio Hardlight.

Kontrukcję poszczególnych etapów oparto na poziomach Seaside Hill oraz Ocean Palace, pochodzących z wydanej w 2003 roku gry Sonic Heroes. Zabawa odbywa się w sposób typowy dla gatunku, a zadaniem graczy jest przebiegnięcie jak najdłuższego odcinka trasy, unikając zderzenia ze ścianami i pojawiającymi się przeszkodami oraz kontaktu z rozmaitymi przeciwnikami.

Akcję obserwujemy zza pleców bohatera, a w toku rozgrywki – oprócz samego Sonica – wcielamy się także w jego przyjaciół, takich jak Tails czy Knuckles. Podczas zabawy zbieramy także specjalne pierścienie, które nabijają pasek bonusowy. Po jego wypełnieniu możemy skorzystać ze specjalnego bonusa, pozwalającego naszemu protagoniście na jakiś czas przyspieszyć i nie przejmować się przeszkodami.

Oprawa graficzna Sonic Dash na Windows 8.1 utrzymana została w kolorowym stylu, charakterystycznym dla wszystkich gier z Sonikiem w roli głównej. Produkcja dostępna jest w modelu free-to-play, a za zbierane podczas rozgrywki fundusze (lub za realną gotówkę) możemy w sklepie gry zakupić nowe postaci, ulepszenia i rozmaite bonusy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Sonic Dash

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sonic Dash

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 47 MB HDD
  • Windows 8.1
iOS
AND
WP
PC