Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSPCAND
Okładka Afghanistan '11 (iOS)
OkładkaAfghanistan '11 (iOS)

Afghanistan '11

Opracowana przez studio Every Single Soldier we współpracy z Retro Epic Software nietypowa strategia turowa, stanowiąca kontynuację gry Vietnam ’65, czyli poprzedniej produkcji tych samych twórców.

Strategiczne | turowe | współczesne konflikty | wojenne | strategiczne wojenne | eksperymentalne/artystyczne

Afghanistan '11 Premiera

anulowana

AND

23mar2017

PC

24paź2017

iOS

Afghanistan ’11 to nietypowa strategia turowa, opracowana przez studio Every Single Soldier we współpracy z RetroEpic Software. Jest ona swoistą kontynuacją gry Vietnam ’65, czyli poprzedniej produkcji tych samych twórców.

Fabuła

Fabuła gry opowiada o wydarzeniach z wojny na Bliskim Wschodzie na przestrzeni lat 2001 – 2011. Do obowiązków alianckiego wojska należy wyposażenie i wyszkolenie afgańskich sił bezpieczeństwa, które będą odpowiedzialne za kraj po opuszczeniu go przez Amerykanów, ale także walka o przychylność tamtejszych cywilów. Sprowadza się to do budowy dróg, tworzenia ujęć wody w wioskach i miastach oraz zapewnienia pomocy od ONZ. Działania te stanowią podstawy mechaniki „serc i umysłów”, znanej już z Vietnam ’65.

Mechanika

Podobnie jak przy poprzedniej grze studia Every Single Soldier, także i w Afghanistan ‘11 ukazano realia wojny, skupiając się na sferze psychologicznej uczestniczących w niej osób. Oznacza to, że oprócz otwartych wymian ognia, gracze muszą angażować się w działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa lokalnym społecznościom, jak np. konstruowanie nowych budynków czy przekazywanie pomocy od UNICEF-u. Wszystko to oferowane jest w ramach nowego trybu kampanii dla pojedynczego gracza, na którą składa się 18 misji. Odtwarzają one wydarzenia od założenia bazy Camp Rhino aż do obławy na Osamę Bin Ladena w operacji Neptune Spear.

W Afghanistan ’11 mamy możliwość dowodzenia zarówno armią amerykańską, jak i afgańską, a wszystko to podczas operacji naziemnych oraz powietrznych. Do naszej dyspozycji oddano drony, wielozadaniowe myśliwce oraz samoloty szturmowe, ułatwiające odkrywanie pozycji wroga. Dodatkowo w grze dostępna jest pełna gama nowoczesnych oddziałów wojskowych, w tym artylerii, piechoty, jednostek zmechanizowanych, inżynierów oraz helikopterów. Nowością w stosunku do Vietnam ’65 są losowe wydarzenia społeczne i polityczne, jak np. wybory prezydenckie w Afganistanie, które bezpośrednio wpływają na rozgrywkę poprzez zmianę rozkładu sił na afgańskiej scenie politycznej.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry jest prosta i czytelna, ale stoi na przyzwoitym poziomie i pozwala na płynną rozgrywkę zarówno na komputerach osobistych, jak i urządzeniach mobilnych. W stosunku do Vietnam ’65, twórcy nie ograniczyli się jedynie do zmiany świata gry na Bliski Wschód, ale wprowadzili także modyfikacje w silniku produkcji, w postaci m.in. w pełni trójwymiarowych wzniesień terenu.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Afghanistan '11: 12+

Afghanistan '11 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
iOS
AND