Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweiOSPCAND
Okładka Cricket Captain 2016 (iOS)
OkładkaCricket Captain 2016 (iOS)

Cricket Captain 2016

Kolejna odsłona poświęconej krykietowi serii menadżerskiej, rozwijanej we współpracy studia Childish Things ze znanym krykiecistą Chrisem Rogersem. W grze Cricket Captain 2016 otrzymujemy tradycyjnie możliwość zarządzania wybraną drużyną krykieta, a do naszych zadań należy m.in.

Sportowe | manager | krykiet

Cricket Captain 2016 Premiera

5lip2016

PC

7lip2016

AND iOS

Gry podobne do Cricket Captain 2016

FIFA 14

Football Manager Touch 2016

New Star Soccer

Cricket Captain 2016 wydane na AND, PC i iOS to kolejna odsłona zapoczątkowanej w 1998 roku sportowej serii traktującej o krykiecie – dyscyplinie popularnej m.in. w Anglii czy Australii. Podobnie jak poprzednie części, została ona stworzona przez brytyjskie studio Childish Things, we współpracy z Chrisem Rogersem – kapitanem drużyny krykieta z miasta Somerset.

Tryby gry

Osoby znające poprzednie części serii z pewnością szybko odnajdą się w Cricket Captain 2016. Również i w tej odsłonie gracze otrzymują możliwość zarządzania drużyną krykieta, a do ich zadań należy m.in. dobieranie składu zespołu, poszukiwanie nowych zawodników i sponsorów oraz prowadzenie swojej ekipy przez kolejne mecze i spotkania. W edycji z 2016 roku możemy wybierać spośród 79 drużyn podzielonych na 5 krajowych lig. Rozgrywki prowadzone są także w ramach Pucharów Świata, rozgrywanych zarówno w trybie jednodniowym, jak i tzw. Twenty20. Ponadto autorzy umożliwili odtworzenie historycznego scenariusza – klasycznych rozgrywek pomiędzy Anglią, Sri Lanką a Pakistanem. Oprócz gry solowej, w Cricket Captain 2016 możemy zmierzyć się z graczami z całego świata w sieciowym trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Twórcy wprowadzili wiele zmian w stosunku do poprzednich odsłon krykietowej serii. Jedną z nich jest wdrożenie cyklu dnia i nocy, który pozwala na prowadzenie rozgrywek zarówno przed, jak i po zachodzie słońca, co wiąże się z innymi warunkami na boisku. Zwłaszcza w trybie meczów po zmroku widoczny jest nowy system oświetlenia 3D. W Cricket Captain 2016 dodano także możliwość obserwacji spotkań z różnych perspektyw dzięki kontrolowanej przez użytkownika, lub całkowicie zautomatyzowanej, kamerze. Z kolei dla nowych graczy przewidziano funkcję pomocy, która wyświetla przydatne porady i podpowiedzi.

Cricket Captain 2016 na AND, PC i iOS zawiera zaktualizowaną bazę danych drużyn i zawodników. Dodano także nowe osiągnięcia do odblokowania oraz poprawiono interfejs, a wszystko to z dbałościa o detale, z jakiej znane są poprzednie produkcje z tego cyklu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Cricket Captain 2016: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cricket Captain 2016 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • Windows Vista (SP2)/7(SP1)/8/10
PC
AND
iOS