Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWWANDWPiOS
Okładka Megapolis (WWW)
OkładkaMegapolis (WWW)

Megapolis

Społecznościowa strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w rolę burmistrza wirtualnego miasteczka, a naszym celem jest uczynienie zeń tytułowej metropolii.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | Facebook | społecznościowe | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Megapolis Premiera

14sty2012

iOS

12lip2012

AND

1gru2012

WWW

20kwi2015

WP

Gry podobne do Megapolis

Big Business

CityVille

My Country

Megapolis to dostępna na platformie WWW, AND itd. społecznościowa strategia ekonomiczna z gatunku city builderów. Gra jest debiutancką produkcją rosyjskiego studia Social Quantum i stworzona została z myślą o najpopularniejszych urządzeniach mobilnych oraz serwisach społecznościowych.

Mechanika

Ogólne założenia rozgrywki w Megapolis nie odbiegają od większości produkcji z gatunku społecznościowych city builderów, reprezentowanego m.in. przez takie produkcje, jak CityVille studia Zynga czy MyCountry firmy Game Insight. Podczas zabawy wcielamy się więc w rolę burmistrza wirtualnego miasta, a naszym zadaniem jest doprowadzenie do jego rozkwitu i przekształcenie w prawdziwą, tętniącą życiem metropolię. Zabawę rozpoczynamy tradycyjnie od momentu, w którym nasze włości składają się zaledwie z kilku budynków mieszkalnych oraz usługowych. Od nas i naszych decyzji zależy zaś, jak chętnie do miasta sprowadzać się będą nowi mieszkańcy i czy ich praca pozwoli nam zrównoważyć miejski budżet.

W Megapolis do dyspozycji mamy kilka rodzajów budynków, połączonych ze sobą prostą siatką zależności, a do osiągnięcia sukcesu wymagane jest zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, w taki sposób, aby spełnić oczekiwania wszystkich grup obywateli. Podstawę stanowią oczywiście budynki mieszkalne, które wpływają na liczbę mieszkańców i pozwalają regularnie zasilać budżet dochodami z podatków. Kolejna grupa to budynki produkcyjne, w których zawieramy rozmaite kontrakty, również zasilające miejską kasę. Całość uzupełniają obiekty użyteczności publicznej oraz dekoracje, których obecność jest niezbędna dla tego, by wszyscy obywatele byli zadowoleni. W grze nie zapomniano również o takich elementach, jak konieczność zaopatrzenia miasta w odpowiednie zasoby wody i energii elektrycznej czy stworzenie sprawnie funkcjonującej sieci komunikacyjnej. Przez kolejne etapy rozgrywki prowadzi nas typowy system zadań, których wykonywanie skutkuje zdobywaniem doświadczenia i stopniowym awansem gracza na wyższe poziomy. Te zaś odblokowują dostęp do kolejnych budynków i szeregu nowych możliwości.

Tryby gry

Zgodnie z regułami gatunku, Megapolis przeznaczony jest do zabawy dla jednego gracza, jednak nacisk, jaki położono na opcje społecznościowe, wymusza nawiązywanie licznych kontaktów ze znajomymi oraz innymi graczami. Element ten pozwala jednak w sposób znaczący ułatwić sobie rozgrywkę (np. poprzez obdarowywanie się nawzajem przydatnymi prezentami) i częściowo obejść typowe ograniczenia modelu free-to-play.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym, wydany na platformie WWW, AND itd. Megapolis odznacza się dość typową dla większości city builderów prostą, lecz przyjemną dla oka oprawą graficzną, budzącą nieodparte skojarzenia z klasykami gatunku pokroju serii SimCity. Produkcja rozprowadzana jest w popularnym modelu free-to-play, w którym – w przeciwieństwie np. do CityVille – zrezygnowano z paska energii, a jedynym elementem ograniczającym nasze dokonania jest czas potrzebny na budowę czy realizację jakiegoś kontraktu. W grze występują dwa rodzaje waluty: tradycyjna, z której finansujemy wszystkie podejmowane działania, oraz premium. Ta pozwala nam znacząco ułatwić i przyspieszyć rozgrywkę, ale zdobyć ją w trakcie gry jest niezwykle trudno, co zmusza niecierpliwych graczy do sięgania do portfela i korzystania z systemu mikropłatności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Megapolis: Odpowiednia dla każdego wieku.

Megapolis Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND
WP
WWW