Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSANDPCWWWWP
Okładka My Country (iOS)
OkładkaMy Country (iOS)

My Country

Strategia ekonomiczna, należąca do popularnego gatunku city-builderów. W grze przejmujemy kontrolę nad nowo powstającym miastem, a naszym zadaniem jest doprowadzenie do jego rozkwitu i sprawnego funkcjonowania we wszystkich aspektach.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | Facebook | MMO | społecznościowe | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

My Country Premiera

15gru2010

WWW

21wrz2011

iOS

6sty2012

AND

10gru2012

PC

20mar2013

WP

producent: innoWate wydawca: Game Insight Strona oficjalna

Gry podobne do My Country

Anno: Build An Empire

SimCity BuildIt

Megapolis

My Country to darmowa strategia ekonomiczna, należąca do popularnego gatunku city-builderów. Za jej powstanie odpowiedzialny jest duet łotewskiego studia innoWate oraz wydawcy Game Insight, specjalizującego się w produkcjach społecznościowych. Tytuł zadebiutował pod koniec 2010 roku na popularnych portalach tego typu, takich jak Facebook, VKontakte, Bebo itp. jednak doczekał się także konwersji na komputery i tablety z systemem Windows 8.

W grze przejmujemy kontrolę nad nowo powstającym miastem, a naszym zadaniem jest doprowadzenie do jego rozkwitu i sprawnego funkcjonowania we wszystkich aspektach. Rozpoczynamy od wyboru naszej kwatery głównej oraz wybudowania kilku kluczowych budynków, podczas którego zapoznajemy się z podstawowymi mechanizmami rozgrywki. Kolejnym krokiem jest np. stworzenie postoju taksówek, postawienie elektrowni wiatrowej, wybudowanie centrum biurowego i sądu. Postęp w grze dokonuje się poprzez realizację kolejno wyznaczanych nam zadań, za które zdobywamy punkty doświadczenia i awansujemy na wyższe poziomy. Te z kolei odblokowują nam dostęp do szeregu nowych budynków oraz ulepszeń.

Budynki w My Country podzielone są na kilka głównych kategorii. Bloki i domy mieszkalne wpływają w głównej mierze na ilość mieszkańców. W różnego rodzaju konstrukcjach komercyjnych i przemysłowych zawieramy kontrakty, których realizacja przyniesie nam odpowiednią ilość funduszy, zaś dzięki tym z grupy ekologii możemy upiększyć swoje miasto, obsadzając je drzewami, parkami, fontannami itp. Do sprawnego funkcjonowania miasta niezbędna jest oczywiście odpowiednia ilość energii. Dbamy o nią stawiając coraz wydajniejsze elektrownie. Ostatnią grupę stanowią budynki transportowe, dzięki którym oplatamy nasze miasto siecią komunikacyjną, która oczywiście przynosi nam również dodatkowy dochód.

Cechą charakterystyczną, wyróżniającą My Country na tle innych gier w swoim gatunku jest to, że do otwarcia każdego z nowo wybudowanych biur, fabryk czy obiektów użyteczności publicznej potrzebować będziemy pracowników. Aby zatrudnić ich odpowiednią ilość zmuszeni jesteśmy kolekcjonować znajdźki, wypadające w formie bonusów podczas inkasowania profitów z już istniejących budowli. Przykładowo, aby zwiększyć korzyści płynące z postoju taksówek, musimy zakupić nowy pojazd i zatrudnić taksówkarza. Żeby jednak to zrobić, musimy zebrać kolekcję trzech przedmiotów, złożoną w tym przypadku z urządzenia GPS, taksówkarskiego radia oraz umieszczanego na dachu loga TAXI.

Wszystkie czynności w grze, takie jak budowa czy kolejne kontrakty wymagają oczywiście odczekania określonej ilości czasu, co zachęca do regularnego odwiedzania gry. My Country na Windows 8 dopuszcza jednak opcjonalne mikropłatności, za pomocą których możemy na różne sposoby przyspieszać i ułatwiać sobie zabawę. W odróżnieniu od pierwotnej wersji przeglądarkowej, edycja przeznaczona na Windows 8 pozbawiona została rozbudowanego aspektu społecznościowego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe My Country: Odpowiednia dla każdego wieku.

My Country Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 80 MB HDD
  • Windows 8
PC
WWW
iOS
AND
WP