Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Chambara (PC)

Chambara

Przeznaczona do zabawy w lokalnym trybie multiplayer gra akcji studia Overly Kinetic, której prototyp stworzony został w ramach konkursu Dare to be Digital 2014.

Akcji | FPP | elementy logiczne | multiplayer | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Chambara (PC)

data premiery gry:

26lip2016

PS4

12gru2017

PC

data nieogłoszona

XONE

Chambara to niezależna gra na PC, PS4 i XONE autorstwa studia Overly Kinetic stworzona w ramach konkursu Dare to be Digital w 2014 roku. Kilka miesięcy po premierze wczesnej wersji produkcji (dostępna za darmo na oficjalnie stronie) w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC, została ona doceniona przez jury brytyjskich nagród BAFTA. Tytuł otrzymał statuetkę w kategorii Ones to Watch.

Gra jest niecodziennym projektem przeznaczonym do zabawy w lokalnym multiplayerze. Akcja produkcji rozgrywa się w dwukolorowym świecie, w którym stajemy do walki jako ninja. Rozgrywka opiera się na wykorzystywaniu barw do chowania się i atakowania przeciwników z zaskoczenia. Jeżeli np. jesteśmy czarnym wojownikiem, to ustawiając się przy murze o tym samym kolorze, stajemy się niewidzialni, chociaż przeciwnik patrzący w naszą stronę nie na wprost, ale np. z boku, może dostrzec kształt postaci, tym samym demaskując nas. Zabawa opiera się więc na spokojnym poruszaniu się i dokładnym obserwowaniu otoczenia, gdyż w dosłownie każdym miejscu może czyhać zagrożenie. Naturalnie działa to też w drugą stronę.

Chambara przeznaczone jest do rozgrywek maksymalnie czterech graczy. Twórcy nie zaimplementowali jednak sieciowego multiplayera, więc zabawa odbywa się tylko lokalnie, na jednym komputerze. Spotkania rozgrywamy w różnorakich trybach na kilkunastu przygotowanych mapach. Całość uzupełnia minimalistyczna, trójwymiarowa oprawa graficzna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Chambara

Wymagania wiekowe Chambara

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4
XONE