Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Phantom Brigade (PC)

Phantom Brigade PC

Osadzona w realiach science fiction turowa gra strategiczna, będąca debiutancką produkcją studia Tetragon Works. Akcja Phantom Brigade osadzona została na terenie kraju, który pada ofiarą agresji innego mocarstwa.

Strategiczne | science fiction | turowe | taktyczne | elementy RPG | mechy i roboty | indie

PC Windows
Okładka Phantom Brigade (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Phantom Brigade to wydana na platformę PC turowa strategia utrzymana w klimatach science fiction. Jest to debiutancka produkcja studia Tetragon Works.

Fabuła

Akcja gry toczy się w na terenie kraju, który stał się ofiarą zakrojonej na szeroką skalę inwazji obcego mocarstwa. Wrogie siły starły w proch armię i rozpoczęły okupację. My wcielamy się w dowódcę ruchu oporu, który próbuje odbić ojczyznę z rąk najeźdźców.

Mechanika

W wydanym na PC Phantom Brigade większość czasu spędzamy dowodząc niewielkimi oddziałami mechów, wykonującymi niebezpieczne misje rozgrywane w systemie turowym. Każdą z tych maszyn możemy w dużym stopniu modyfikować, poczynając od uzbrojenia, poprzez pancerze, części mechaniczne, aż po wzory kamuflażu. Wszystkie te aspekty mają istotne znacznie dla skuteczności bojowej każdego modelu.

Nawet najpotężniejszy mech jest jednak kompletnie bezużyteczny bez pilota. Dlatego kluczową rolę odgrywa ochrona podwładnych przed obrażeniami. Ta sama zasada obowiązuje również w przypadku jednostek wroga. Zmuszenie nieprzyjaciela do opuszczenia kokpitu i ucieczki jest doskonałym sposobem na zajęcie jego mecha i tym samym wzmocnienie naszych sił.

Kampania jest w dużym stopniu dynamiczna i gracze na mapie strategicznej mogą sami zdecydować, jakie cele i terytoria zaatakować, a zdobyte w ten sposób zasoby oraz poniesione przez wroga straty wpływają na dalszy rozwój konfliktu. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. Podczas zabawy m.in. przeprowadzamy sabotaże placówek ze sprzętem, infiltrujemy bazy oraz atakujemy konwoje. W większości potyczek siły gracza są wyraźnie słabsze i mniej liczne, dlatego konieczne jest szybkie wykonanie celów misji, tak aby zdążyć przed przybyciem posiłków nieprzyjaciela.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Phantom Brigade

Wymagania wiekowe Phantom Brigade

12+

Phantom Brigade - ujawniono taktyczną turówkę o wojnie mechów
Phantom Brigade - ujawniono taktyczną turówkę o wojnie mechów

wiadomość20 marca 2016

Zespół Tetragon Works ujawnił, że pracuje nad projektem Phantom Brigade. Będzie to turowa gra wojenna z dynamiczną kampanią, w której trzon armii obu stron stanowić mają mechy.