Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Phantom Brigade (PC)
OkładkaPhantom Brigade (PC)

Phantom Brigade PC

Osadzona w realiach science fiction turowa gra strategiczna od studia Brace Yourself Games. Akcja Phantom Brigade osadzona została na terenie kraju, który pada ofiarą agresji innego mocarstwa.

Strategiczne | science fiction | turowe | taktyczne | elementy RPG | mechy i roboty | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phantom Brigade Premiera PC

wczesny dostęp

16listopada2020

28lutego2023

Steam

28lutego2023

producent: Brace Yourself Games wydawca: Brace Yourself Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Phantom Brigade

XCOM 2

BattleTech

Mech Commander

Phantom Brigade to utrzymana w klimatach science fiction strategia turowa z elementami RPG. Jest to dzieło studia Brace Yourself Games.

Fabuła

Akcja gry Phantom Brigade toczy się w futurystycznym uniwersum, a dokładnie – na terenie kraju, który stał się ofiarą zakrojonej na szeroką skalę inwazji obcego mocarstwa. Wrogie siły starły w proch jego armię i rozpoczęły okupację. My wcielamy się w dowódcę ruchu oporu, który staje na czele tytułowej brygady i próbuje odbić ojczyznę z rąk najeźdźców.

Mechanika

W Phantom Brigade większość czasu spędzamy, wykonując misje rozgrywane w trybie turowym, podczas których dowodzimy niewielkimi oddziałami mechów. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. Podczas zabawy m.in. przeprowadzamy sabotaże placówek ze sprzętem, infiltrujemy bazy oraz atakujemy konwoje. W większości potyczek nasze siły są wyraźnie słabsze i mniej liczne od wrogiej armii, dlatego musimy spieszyć się z wykonywaniem zadań, by zdążyć przed przybyciem posiłków nieprzyjaciela. Kluczową rolę odgrywa również rozeznanie się w sytuacji panującej na polu bitwy i zastosowanie odpowiedniej taktyki.

Każda tura dzieli się na dwie fazy. Podczas pierwszej, fazy planowania, czas zostaje zatrzymany, a my możemy swobodnie wydawać polecenia naszym jednostkom. Kolejne komendy pojawiają się na osi czasu, co pozwala nam zapanować nad nimi i sprawdzić, jak będą rozmieszczone w czasie (oraz zyskać pewność, że nie kolidują ze sobą bądź wzajemnie się nie wykluczają, o co nietrudno w wojennym chaosie). W drugiej, czyli fazie wykonania, wydarzenia zostają wprawione w ruch, a my możemy oglądać poczynania naszych jednostek i przekonać się na własne oczy, na ile skuteczna okazała się nasza strategia.

Mechy różnią się wyglądem i możliwościami bojowymi. Wśród nich znajdziemy zarówno szybkie i zwinne maszyny wyposażone w karabiny maszynowe, jak i ciężkie jednostki uzbrojone w wyrzutnie rakiet czy wreszcie kolosy przygotowane z myślą o walce w zwarciu. Dodatkowo każdego mecha możemy w dużym stopniu modyfikować, poczynając od uzbrojenia, poprzez pancerze, części mechaniczne, aż po wzory kamuflażu. Wszystkie te aspekty mają istotne znacznie dla skuteczności bojowej danego modelu. Nawet najpotężniejsze mechy są jednak kompletnie bezużyteczne bez pilotów; ci z czasem zdobywają doświadczenie i rozwijają się. Co ciekawe, gra pozwala zmusić wrogiego pilota do opuszczenia kokpitu i ucieczki, co jest doskonałym sposobem na zajęcie jego mecha i tym samym wzmocnienie naszych sił. Warto jednak pamiętać, że takie same możliwości mają również nieprzyjaciele.

Pomiędzy kolejnymi misjami trafiamy na mapę strategiczną, gdzie decydujemy o tym, której misji podejmiemy się w następnej kolejności, a także wybieramy cele i terytoria do ataku. W miarę postępów zdobywamy zasoby pozwalające nam na rozwój naszej bazy oraz zwiększenie potencjału bojowego brygady mechów, co wraz z poniesionymi przez wroga stratami wpływa na dalszy rozwój konfliktu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Phantom Brigade prezentuje przyzwoity poziom. Uwagę zwracają zwłaszcza różnorodne projekty mechów, a także podatne na destrukcję otoczenie – wszystkie obiekty widoczne na mapach można zrównać z ziemią.

Ostatnia modyfikacja 28 lutego 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 2.8 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Phantom Brigade cena w dniu premiery: 138,99 PLN

Wymagania wiekowe Phantom Brigade: 12+

Phantom Brigade Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7-4790K 4.0 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-10600K 4.1 GHz / AMD Ryzen 7 3800X 3.9 GHz
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 12 GB GeForce RTX 3080 / 10 GB Radeon RX 6700 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10 64-bit