Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2016, 09:41

Phantom Brigade - ujawniono taktyczną turówkę o wojnie mechów

Zespół Tetragon Works ujawnił, że pracuje nad projektem Phantom Brigade. Będzie to turowa gra wojenna z dynamiczną kampanią, w której trzon armii obu stron stanowić mają mechy.

Niezależne studio deweloperskie Tetragon Works zapowiedziało swój debiutancki projekt. Okazała się nim taktyczna turówka Phantom Brigade, w której gracze obejmą dowództwo nad niewielkimi oddziałami mechów, walczących w realiach alternatywnej wersji naszej planety. Twórcy na razie nie podali platform docelowych, ale edycja pecetowa wydaje się być pewniakiem, zwłaszcza po przeanalizowaniu interfejsu widocznego w pierwszych screenach. Nie wiemy także, kiedy możemy spodziewać się premiery projektu.

Akcja gry toczyć się będzie w alternatywnej rzeczywistości, na terenie kraju, który stał się ofiarą zakrojonej na szeroką skalę inwazji obcego mocarstwa. Wrogie siły starły w proch narodową armię i rozpoczęły okupację. My wcielimy się w dowódcę ruchu oporu, który spróbuje odbić ojczyznę z rąk najeźdźców.

W trakcie misji obejmiemy dowództwo nad niewielkimi oddziałami mechów. Każdą z tych maszyn będziemy mogli w dużym stopniu modyfikować, poczynając od uzbrojenia, poprzez pancerze, części mechaniczne, aż po wzory kamuflażu. Wszystkie te aspekty mają mięć istotne znacznie dla skuteczności bojowej każdego modelu.

Nawet najbardziej wypasiony mech będzie jednak kompletnie bezużyteczną stertą złomu bez pilota. Dlatego kluczową rolę odegra ochrona podwładnych przed obrażeniami. Ta sama zasada będzie obowiązywała również w przypadku jednostek wroga. Zmuszenie nieprzyjacielskiego pilota do opuszczenia kokpitu i ucieczki okaże się doskonałym sposobem na zajęcie jego mecha i tym samym wzmocnienie naszych sił. Nie również innych metod na rozbudowę armii.

Kampania ma być w dużym stopniu dynamiczna i gracze sami będą decydowali, jakie cele i terytoria zaatakować, a zdobyte w ten sposób zasoby wpłyną na dalszy rozwój konfliktu. Autorzy obiecują dużą różnorodność wyzwań. Będziemy m.in. przeprowadzali sabotaż placówek ze sprzętem, infiltrowali bazy oraz atakowali konwoje. W większości potyczek siły gracza okażę się słabsze i mniej liczne, dlatego konieczne będzie szybkie wykonanie celów misji, a następnie przeprowadzenie skutecznej ucieczki nim przybędą nieprzyjacielskie posiłki.

  1. Phantom Brigade – oficjalna strona gry
gry