Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2016, 15:32

Phoenix Point nową turówką od współtwórcy UFO: Enemy Unknown i Laser Squad

Julian Gollop, czyli projektant mający na koncie takie tytuły jak UFO: Enemy Unknown, Laser Squad czy Chaos Reborn, pracuje nad nową grą w postaci turowej strategii Phoenix Point.

Na razie autorzy nie są gotowi zdradzić zbyt wielu informacji na temat projektu. - Phoenix Point nową turówką od współtwórcy UFO: Enemy Unknown i Laser Squad - wiadomość - 2016-03-20
Na razie autorzy nie są gotowi zdradzić zbyt wielu informacji na temat projektu.

W październiku zeszłego roku Julian Gollop, czyli współtwórca takich przebojów jak UFO: Enemy Unknown czy Laser Squad, wypuścił strategię fantasy Chaos Reborn. Był to pierwszy projekt opracowany przez tego projektanta pod szyldem nowego studia Snapshot Games. Teraz dowiedzieliśmy się, że zespół pod przewodnictwem Gollopa pracuje już nad kolejną produkcją, zatytułowaną Phoenix Point.

Na chwilę obecna nasza wiedza o tym projekcie jest wyjątkowo skromna. Wiemy jedynie, że będzie to strategia rozgrywana w skali całego świata z turowym taktycznym systemem walki. Nie znamy platform docelowych, planowanej daty premiery, ani żadnych innych konkretów. Na pocieszenie pozostaje fakt, że więcej informacji ma zostać ujawnionych już wkrótce.

Przypomnijmy, że Julian Gollop to brytyjski projektant, który zadebiutował w 1982 roku grą Time Lords. Jego pierwszym prawdziwym sukcesem była wydana dwa lata później turówka Rebelstar Raiders. Twórca najbardziej znany jest oczywiście z serii X-Com, ale ma na koncie także wiele innych tytułów, takich jak Magic & Mayhem czy Ghost Recon: Shadow Wars.

  1. Phoenix Point – oficjalna strona gry