Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2023, 09:21

autor: Adrian Werner

„Falstart” Steam Next Fest; liczne godne uwagi wersje demo już dostępne

Steam Next Fest ruszy dopiero jutro, ale już udostępniono wiele z przygotowanych z myślą o tym festiwalu wersji demonstracyjnych.

Źródło fot. Subconscious Games. Screen z gry Cornucopia.
i

Jutro ruszy kolejna edycja Steam Next Fest. Podczas tego wirtualnego festiwalu pojawi się wiele przecen i streamów z udziałem deweloperów, ale główną atrakcją wydarzenia będzie udostępnienie zatrzęsienia wersji demonstracyjnych nadchodzących gier. Nie wszyscy deweloperzy chcieli jednak czekać do 6 lutego. Duża część z nich postanowiła wcześniej udostępnić swoje dema, mając nadzieję, że pomoże im to nie zniknąć w tłumie.

Pełną listę dostępnych już wersji demonstracyjnych możecie znaleźć na Steamie. Jest ich tak wiele, że warto sprawdzić osobiście, gdyż każdy powinien tam znaleźć coś dla siebie.

  1. Dema na Steamie

Godne uwagi dema na Steamie

Nie zostawię Was jednak bez kilku osobistych rekomendacji. W powodzi już dostępnych dem według mnie warto sprawdzić m.in.:

  1. Cornucopia – śliczne rolnicze RPG, które ma zaoferować bardziej rozbudowane mechanizmy rozgrywki niż typowi przedstawiciele tego gatunku.
  2. Dreadful River – nietypowe RPG, w którym pokierujemy grupą wojowników transportujących króla przez niebezpieczną rzekę. Warto zwrócić uwagę na ten projekt, gdyż odpowiada za niego studio SureAI, czyli twórcy legendarnych modyfikacji Enderal oraz Nehrim: At Fate's Edge do serii The Elder Scrolls
  3. HELLCARD: Prologue – spin-off Book of Demons; polska gra bitewna, w której eksplorujemy papierowe podziemia. Produkcja łączy elementy strategii, karcianki oraz roguelike i ma wyśmienicie opracowany styl graficzny.
  4. Gripper – zręcznościówka, w której będziemy walczyli na motocyklu. Rozgrywka skoncentruje się na potyczkach z bossami, których będziemy rozrywali na kawałki za pomocą wystrzeliwanej z naszego jednośladu linki z kotwiczką.
  5. I Am Future – gra, w której pokierujemy mężczyzną próbującym ułożyć sobie życie po upadku cywilizacji. Produkcja będzie miała optymistyczny i relaksujący charakter. Za projekt odpowiadają autorzy ciepło przyjętego Skyhill
  6. Phantom Brigade – taktyczna turówka o bitwach mechów. Wczesna wersja została ciepło przyjęta w Epic Games Store, a wydanie 1.0 trafi na Steama 28 lutego, więc warto je sprawdzić przed premierą.
  7. Sherlock Holmes The Awakened – remake klasycznej przygodówki studia Frogwares, w której tytułowy detektyw musi zmierzyć się z potworami z mitologii Cthulhu.
  8. SteamWorld Build – strategia o budowaniu miasteczka osadzona w realiach łączących elementy westernu i steampunka. To najnowsza odsłona popularnej marki, w ramach której otrzymaliśmy już m.in. platformówkę, turową grę bitewną i RPG-a. Praktycznie wszystkie odsłony tej serii były udane i wszystko wskazuje na to, że SteamWorld Build również nie zawiedzie.

Przypomnijmy, że następny Festiwal Steam Next obędzie się w dniach 6-13 lutego tego roku.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej