Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2023, 08:11

autor: Adrian Werner

Path of Exile 2 gotuje się do boju z Diablo 4; pokaz coraz bliżej

Zespół Grinding Gear Games podsumował zaplanowane na ten rok atrakcje dla fanów Path of Exile, w tym dla graczy czekających na Path of Exile 2 oraz PoE Mobile.

Źródło fot. Grinding Gear Games
i

Na oficjalnej stronie Path of Exile opublikowano wpis, w którym studio Grinding Gear Games przypomniało fanom o zaplanowanych na ten rok atrakcjach.

  1. Na początku kwietnia ma nastąpić premiera kolejnego dodatku do Path of Exile, który wydany zostanie w ramach aktualizacji 3.21. Fakt, że będziemy musieli poczekać na niego jeszcze dwa miesiące, sprawia, iż liga wyzwań Forbidden Sanctum (poprzedniego rozszerzenia) potrwa dłużej, niż zakładano, dlatego twórcy chcą dodać do niej kilka małych zmian, które uatrakcyjnią zabawę.
  2. W dniach 29-30 lipca odbędzie się konwent ExileCon. Podczas niego ujawnione zostaną nowe informacje na temat Path of Exile 2, Path of Exile Mobile oraz dodatku to pierwszego PoE, który ukaże się w aktualizacji 3.22.
  3. Dodatek z aktualizacją 3.22 zadebiutuje około tydzień lub dwa po konwencie, więc jego premiery powinniśmy się spodziewać w pierwszej połowie sierpnia.
  4. Warto dodać, że podczas ExileConu 2023 twórcy zamierzają także ogłosić datę startu zamkniętej bety Path of Exile 2.

Grinding Gear Games jest bardzo zadowolone z ciepłego przyjęcia dodatku Forbidden Sanctum, a konwent ma przynieść sporo atrakcji dla fanów pierwszej części serii. Jednak motywem przewodnim ExileConu 2023 będzie PoE2. Poza zapowiedzią bety oraz świeżymi materiałami z gry jest całkiem możliwe, że poznamy przybliżony termin premiery sequela – niektórzy fani spekulują, że może to nastąpić na przełomie 2023 i 2024 roku. Pojedynek tej kontynuacji z Diablo 4 będzie starciem tytanów, który przejdzie do historii gatunku hack’n’slash.

Dobrze też będzie zobaczyć Path of Exile Mobile. O tej grze od dłuższego czasu jest dosyć cicho i najwyższy czas, abyśmy mogli dowiedzieć się czegoś nowego na temat tego projektu.

  1. Path of Exile – poradnik do gry
  2. Path of Exile 2 będzie wielkim zagrożeniem dla Diablo 4
  3. Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę