Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Path of Exile: Mobile (AND)
OkładkaPath of Exile: Mobile (AND)

Path of Exile: Mobile

Darmowa, mobilna wersja jednej z najpopularniejszych gier z gatunku hack’n’slash. Path of Exile: Mobile oferuje pełne doświadczenie Path of Exile, bez żadnych kompromisów. Tytuł został opracowany przez studio Grinding Gear Games.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | widok izometryczny | sieciowe | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Path of Exile: Mobile Premiera

data nieogłoszona

AND iOS

Gry podobne do Path of Exile: Mobile

Diablo Immortal

Torchlight: Infinite

Undecember

Path of Exile: Mobile jest mobilną wersją znanej gry RPG akcji, która została stworzona z myślą o zabawie sieciowej (choć większości zawartości możemy doświadczać także samotnie). Produkcja oferuje niemal identyczną rozgrywkę, jak oryginalne Path of Exile, choć twórcy wprowadzili kilka drobnych modyfikacji, by lepiej dopasować swój tytuł do mobilnych platform. Za stworzenie i wydanie gry odpowiadają autorzy pierwszej części - nowozelandzkie studio Grinding Gear Games.

Fabuła

Gracz wciela się w bohatera, który został wygnany ze swojego domu (krainy Oriath) na pełen niebezpieczeństw kontynent Wraeclast, na który zsyła się osoby dokonujące przestępstw. Heros postanawia zemścić się na osobie, która podjęła decyzję o banicji - Wysokim Templariuszu Dominusie - dlatego też wyrusza w podróż, której celem jest ucieczka z więzienia.

Mechanika

W Path of Exile: Mobile akcję obserwujemy z góry, z tzw. perspektywy izometrycznej. Produkcja jest klasycznym reprezentantem gatunku hack'n'slash - oznacza to, że zabawa polega głównie na przemierzaniu kolejnych lokacji i zabijaniu potworów. W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy swoją postać i zdobywamy nowy ekwipunek. Istnieją różne kategorie rzadkości sprzętu - od zwykłych, białych przedmiotów, przez rzadsze zielone i niebieskie, aż po potężne żółte i unikatowe pomarańczowe.

W produkcji zaimplementowano unikatowy system rozwoju - nowe umiejętności zdobywamy, umieszczając specjalne kamienie szlachetne w otworach na broni i innym wyposażeniu bohatera. Istnieje możliwość dodatkowego modyfikowania tych zdolności (przede wszystkim poprzez włożenie dwóch kamieni w połączone sloty, dzięki czemu jeden modyfikuje właściwości drugiego) i wzmacniania ich stopniowo, w miarę używania. W Path of Exile: Mobile możemy korzystać z ośmiu umiejętności równocześnie.

Grając zdobywamy też punkty, które inwestujemy na olbrzymim drzewku rozwoju (liczącym ponad 1350 pozycji). Znajdziemy tam różnego rodzaju wzmocnienia, przy czym niektóre z nich są dość proste - np. zwiększają liczbę zadawanych obrażeń poprzez podwyższenie powiązanej z nimi statystki (każda postać opisana jest trzema atrybutami: inteligencją, zręcznością i siłą), zaś inne fundamentalnie modyfikują sposób grania daną postacią.

Unikatowo zaprojektowano także ekonomię gry - nie znajdziemy tu jednej waluty. Zamiast tego zaimplementowano tzw. system sfer, które otrzymujemy, wymieniając przedmioty lub pokonując wrogów. Za rzadsze przedmioty można dostać lepsze sfery, a najpotężniejsze wymagają oddawania ekwipunku o konkretnych atrybutach.

Path of Exile: Mobile posiada interfejs dostosowany do urządzeń mobilnych. Twórcy skrócili też czas potrzebny na poradzenie sobie z wieloma wyzwaniami, by gra bardziej pasowała do sposobu, w jaki przeciętny użytkownik gra na swoim telefonie (na tego typu platformach na ogół preferujemy krótsze sesje).

Tryby gry

W Path of Exile: Mobile możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi, aczkolwiek gra każdorazowo wymaga zalogowania się na serwer. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie pokonywać większość wyzwań, to w grze znajdziemy również zawartość przygotowaną z myślą o większej liczbie graczy, a nawet starcia PvP (Player vs. Player - gracz kontra gracz).

Kwestie techniczne

Path of Exile: Mobile posiada ładną trójwymiarową oprawę graficzną, szczególnie jak na tytuł dedykowany telefonom i tabletom. Oprawa została nieco uproszczona względem wersji na komputery oraz konsole, niemniej mobilne wydania nadal prezentuje się nad wyraz solidnie. Szczególnie dobrze wrażenie robią animacje ataków i czarów, z których korzysta nasz bohater. Gra charakteryzuje się ciężką, mroczną atmosferą i znajdziemy w niej dużo przemocy oraz krwi. Często poruszamy się też w półmroku lub nawet całkowitej ciemności (oświetlanej dzięki magii lub pochodni), co pomaga ukryć niektóre graficzne niedoróbki.

Dodatkowe informacje

Path of Exile: Mobile zostało wydane w formule free-to-play. W produkcji znajdziemy system mikropłatności, jednak obejmuje on wyłącznie przedmioty kosmetyczne. Podobnie jak w przypadku wersji dedykowanej stacjonarnym platformom, zachowanie równowagi rozgrywki i uniknięcie tzw. rozwiązań pay-to-win miało kluczowe znaczenie dla twórców.

Ostatnia modyfikacja 20 listopada 2019

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Path of Exile: Mobile: 18+

Path of Exile: Mobile Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND