Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2019, 09:13

Zapowiedziano Path of Exile Mobile - grę mobilną bez pay to win i reklam

Path of Exile trafi na urządzenia mobilne. Takimi informacjami podzielili się twórcy gry podczas ExileConu 2019. Według zapowiedzi, produkcja nie będzie posiadać mikrotransakcji pay-to-win, wyskakujących reklam ani innych „śmieci”, które znamy z gier mobilnych.

Takiego Diablo na smartfonach chcieliśmy. - Zapowiedziano Path of Exile Mobile - grę mobilną bez pay to win i reklam - wiadomość - 2019-11-17
Takiego Diablo na smartfonach chcieliśmy.

ExileCon 2019, czyli konwent dla fanów Path of Exile, trwa w najlepsze. Zgodnie z obietnicami, twórcy przygotowali z tej okazji kilka bardzo ciekawych zapowiedzi dotyczących marki. Pierwszą z nich jest oczywiście ogłoszenie prac nad drugą odsłoną i zaprezentowanie zapisu rozgrywki. Drugą ujawnienie dwóch dodatków do oryginalnej gry. Ale najciekawszą wiadomością może być ta, że produkcja Grinding Gear Games zmierza na urządzenia mobilne. Dodatkowo twórcy już na wstępie krótkiego filmu prezentującego Path of Exile Mobile deklarują, że ich produkcja nie będzie „typową” grą mobilną. Zanim przejdziemy do tego, co to właściwie znaczy, obejrzyjcie poniższy zwiastun.

Path of Exile Mobile jest od początku do końca tworzone w siedzibie studia w Nowej Zelandii. Tytuł pozbawiony będzie wszystkich „śmieci”, którymi karmią nas producenci gier mobilnych. Pozwólcie, że „oddam głos” Jonathanowi Rogersowi, reżyserowi technicznemu PoE Mobile:

Gry mobilne są bzdurne, prawda? Mikrotransakcje typu pay-to-win, bramki czasowe, paski energetyczne, powiadomienia, reklamy wideo. W grach mobilnych jest naprawdę zbyt dużo śmieci. Ale w 2012 roku, kiedy wydawaliśmy Path of Exile na PC, można było powiedzieć dokładnie to samo o wielu darmowych grach. Wtedy naprawdę wierzyliśmy, że możemy zrobić grę free-to-play na PC bez denerwujących mechanik. Może moglibyśmy zrobić to samo na urządzeniach mobilnych i zamiast umieszczać w niej bzdurne rozwiązania, przede wszystkim skupić się na stworzeniu dobrej gry?

Producent gry, Trevor Gamon (swoją drogą polecam przeczytać podpis pod nazwiskiem na filmie), dodaje, że celem twórców jest przeniesienie Path of Exile na urządzenia mobilne z absolutnie zerowym kompromisem. Jedyną różnicą pomiędzy PC a smartfonami czy tabletami będą krótsze sesje gry w przypadku tych drugich. Poza tym wszystko będzie identyczne jak na komputerach osobistych. Potwierdza to oficjalna strona internetowa produkcji, na której możemy przeczytać, że Path of Exile Mobile będzie kompletnym doświadczeniem oryginału, bez elementów pay-to-win.

Na razie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery gry. Sami twórcy nazywają ją „eksperymentalną wersją”. Trzeba jednak przyznać, że produkcja zapowiada się naprawdę dobrze. Właśnie na taki tytuł czekali fani rąbania i cięcia. Wyobraźcie sobie długie podróże w pociągu albo nawet krótsze w tramwaju. Bawicie się w PoE Mobile, reklamy nie przerywają Wam rozgrywki, a po powrocie do mieszkania odpalacie grę na PC (jak dobrze pójdzie zachowując nawet loot i PD). Ta wizja jest piękna, a niebawem może okazać się realna. Przypominamy, że Path of Exile jest dostępne na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Path of Exile Mobile