Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2019, 07:57

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Path of Exile – zapowiedziano dodatki Conquerors of the Atlas i Metamorph

Podczas konwentu ExileCon 2019 zapowiedziano dwa nowe dodatki do Path of Exile, które trafią do graczy w połowie grudnia. Rozszerzenia Conquerors of the Atlas i Metamorph są częścią obszernej aktualizacji gry, oznaczonej numerem 3.9, wprowadzającej także liczne poprawki do systemów rozgrywki.

Podczas konwentu ExileCon 2019, zorganizowanego w ten weekend w nowozelandzkim Auckland, deweloperzy ze studia Grinding Gear Games przygotowali liczne niespodzianki dla fanów Path of Exile. Największą z nich była oczywiście zapowiedź Path of Exile 2, które pojawi się dopiero w 2021 roku. Znacznie szybciej, bo w przeciągu kilku tygodni, do graczy trafi jednak potężna aktualizacja 3.9 dla oryginalnej gry, w której skład wchodzą dwa dodatki – PoE: Conquerors of the Atlas oraz PoE: Metamorph. Obazadebiutują 13 grudnia na komputerach PC, a tydzień później na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Path of Exile: Conquerors of the Atlas to dodatek przeznaczony dla weteranów Path of Exile, którzy ukończyli jego kampanię i nie są zadowoleni z dotychczasowego kształtu tzw. endgame'u. Za sprawą aktualizacji 3.9 konstrukcja świata Atlasu zostanie przebudowana (konkretne szczegóły znajdują się w tym miejscu), a gracze otrzymają szereg nowych wymagających wyzwań oraz staną do walki z pięcioma niezwykle silnymi bossami. W nagrodę czekać będzie na nich między innymi nowy typ klejnotów.

Poza tym Conquerors of the Atlas zaoferuje także masę drobnych i większych poprawek oraz zmian w rozmaitych systemach rozgrywki. Najistotniejsze z nich mają skupić się na łukach. Autorzy nie tylko zwiększą zadawane przez nie obrażenia, ale dodadzą także zupełnie nowe ataki i umiejętności wzmacniające skuteczność tej broni. Na fanów czekać będzie też tradycyjnie wiele nowych potężnych i rzadkich elementów ekwipunku oraz kolejna porcja premiowych przedmiotów kosmetycznych.

Dodatek Path of Exile: Metamorph wprowadza nową opcjonalną ligę. W tradycyjny dla PoE sposób modyfikuje ona zasady zabawy przy rozpoczęciu rozgrywki świeżo stworzonym bohaterem. Na starcie przygody gracze spotkają Tane'a Octaviusa, prowadzącego niebezpieczne eksperymenty badacza, który od czasu do czasu dołączy do nas, pobierając próbki DNA z zabitych stworów. Kiedy zbierze ich odpowiednio dużo, będziemy mogli poprosić go, by z ich pomocą zsyntetyzował unikalnego bossa hybrydę, posiadającego wiele różnych zdolności i ataków pochodzących od dawców materiału genetycznego. Im silniejsza będzie hybryda, tym większe nagrody czekać będą za jej pokonanie.

W Path of Exile: Conquerors of the Atlas czekać będą na nas nowi potężni bossowie.

Dzięki Path of Exile: Metamorph stworzymy własnych niezwykle silnych przeciwników.

  1. Path of Exile – oficjalna strona internetowa
  2. Path of Exile: Metamorph – oficjalna strona internetowa
  3. Path of Exile: Conquerors of the Atlas – oficjalna strona internetowa