Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2019, 10:10

Phil Spencer: Gears 5 sprzedało się znacznie lepiej niż Gears 4

Szef gamingowej dywizji Microsoftu, Phil Spencer, potwierdził, że Gears 5, które zadebiutowało we wrześniu tego roku, sprzedało się znacznie lepiej niż wydany trzy lata temu poprzednik. Dodajmy, że gra zaliczyła też najlepszy start ze wszystkich tytułów wydanych przez amerykańskiego giganta na tę generację konsol.

Gears 5, które zadebiutowało we wrześniu tego roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One, było powiewem świeżego powietrza, rewitalizującym powoli umierającą serię zapoczątkowaną jeszcze w 2006 roku. Tytuł nie tylko otrzymał niezwykle pozytywne recenzje, ale zaliczył również najlepszy start ze wszystkich tytułów wydanych przez amerykańskiego giganta na tę generację konsol. W wywiadzie z serwisem Eurogamer Phil Spencer, reprezentujący gamingową dywizję Microsoftu, potwierdził, że piąta odsłona cyklu sprzedała się znacznie lepszej niż jego czwarta część, która wydana została w 2016 roku. Przeżywająca mały renesans marka ma więc przed sobą niezwykle obiecującą przyszłość.

Spencer niestety nie podzielił się żadnymi konkretnymi liczbami lub szczegółami dotyczącymi wyników sprzedaży. Nie sprecyzował również, czy za „sprzedaż” uznaje pobranie gry przez abonentów usługi Xbox Game Pass, w której katalogu tytuł znalazł się już w dniu jego premiery. Wyraźnie zaznaczył jednak po raz kolejny, że polityka Microsoftu, polegająca na udostępnianiu wszystkich ekskluzywnych tytułów w Game Passie, sprawdza się, a współpracujący ze spółką deweloperzy oraz należące do niej studia muszą przyzwyczaić się do tego, że bezpośrednia sprzedaż gier nie jest najważniejszym wyznacznikiem jej sukcesu w epoce subskrypcji. Co ciekawe, potwierdził również, że Microsoft wziął sobie do serca negatywne opinie o mikrotransakcjach w trybie multiplayer Gears 5, których obecność i kształt były krytykowane przez recenzentów i fanów.

Gears 5 tchnęło nowe życie w markę. - Phil Spencer: Gears 5 sprzedało się znacznie lepiej niż Gears 4 - wiadomość - 2019-11-16
Gears 5 tchnęło nowe życie w markę.
  1. Recenzja gry Gears 5 – tryby w maszynie wskakują na swoje miejsce
  2. Gears 5 - poradnik do gry
  3. Gears of War – oficjalna strona