Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2019, 21:26

Gears 5 bije rekordy - to największa premiera Microsoftu w tej generacji

Microsoft ma powody do zadowolenia. Gears 5, czyli najnowsza odsłona popularnej serii strzelanek osadzonej w realiach science fiction, zaliczyła najlepszy start ze wszystkich tytułów wydanych przez amerykańskiego giganta na tę generację konsol.

Gears 5 okazało się wielkim sukcesem dla Microsoftu. - Gears 5 bije rekordy - to największa premiera Microsoftu w tej generacji - wiadomość - 2019-09-16
Gears 5 okazało się wielkim sukcesem dla Microsoftu.

10 września na komputerach osobistych oraz Xboksie One zadebiutowało Gears 5, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu strzelanek od Microsoftu. Jak się okazuje produkcja stała się ogromnym sukcesem komercyjnym i zaliczyła najlepsze otwarcie ze wszystkich tytułów amerykańskiego giganta wydanych na tę generację konsol. Tym samym dwukrotnie przebiła ona Gears of War 4 pod względem popularności w pierwszym tygodniu od premiery, przyciągając przed ekrany ponad trzy miliony graczy.

Zainteresowanie Gears 5 było na tyle duże, że przełamało długą dominację Fortnite’a na pozycji najczęściej granej produkcji na Xboksie One. W tym przypadku jednak szybko straciło ono swoją pozycję na rzecz Borderlands 3. Jednocześnie Gears 5 stało się najpopularniejszym tytułem stworzonym przez Microsoft od czasu wydanego w 2012 roku na konsolę Xbox 360 Halo 4.

Gears 5 otrzymało bardzo pozytywne recenzje – średnia ocen wersji na PC w serwisie Metacritic wynosi obecnie 83%. Nasz recenzent przyznał jej natomiast 8,5/10 punktów. W grę może zagrać każdy posiadający aktywny abonament Xbox Game Pass.