Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5PCXSX
Okładka Path of Exile 2 (PC)
OkładkaPath of Exile 2 (PC)

Path of Exile 2

PoE 2

Kontynuacja wydanego w 2013 darmowego hack'n'slasha Path of Exile, która w praktyce funkcjonuje jak jego duże rozszerzenie. Path of Exile 2 oferuje zupełnie nową kampanię fabularną, odświeżoną oprawę graficzną i nowości w mechanice rozgrywki.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | widok izometryczny | sieciowe | kooperacja | MMO | RPG akcji | Find Your Next Game | gry jako usługa (GaaS)

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Path of Exile 2 Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX

Gry podobne do Path of Exile 2

Diablo IV

Grim Dawn

Diablo Immortal

Path of Exile 2 to w istocie obszerna aktualizacja do Path of Exile, a więc wydanego w 2013 roku sieciowego RPG akcji, inspirowanego serią Diablo. Deweloperem tytułu jest nowozelandzkie studio Grinding Gear Games, które od samego początku istnienia zajmuje się produkcją oraz rozwojem PoE. Path of Exile 2 zostało zapowiedziane w listopadzie 2019 roku na konwencie ExileCon 2019.

Mechanika

Path of Exile 2 to zupełnie nowy rozdział w rozwoju Path of Exile. Oferuje nową kampanię fabularną składającą się z siedmiu aktów, która rozgrywa się dwadzieścia lat po wydarzeniach przedstawionych w podstawce. Rozpoczynając przygodę z dwójką, proszeni jesteśmy o stworzenie zupełnie nowego bohatera. Wybieramy spośród klasowych archetypów znanych fanom jedynki. Zyskując doświadczenie i wykonując odpowiednie zadania, możemy później zdecydować się na dziewiętnaście zupełnie nowych specjalności (Ascendancy Classes), niedostępnych w oryginalnej kampanii. Podczas rozgrywki czekają na nas kompletnie przebudowane systemy ekwipunku, klejnotów oraz umiejętności, które stworzone zostały w oparciu o sugestie fanów.

Kwestie techniczne

W Path of Exile 2 widoczny lifting przeszła też oprawa graficzna. Twórcy zaimplementowali nowy system oświetlenia oraz fizyki obiektów, a także wprowadzili znacznie lepsze animacje oraz modele 3D. Warto zaznaczyć, że Path of Exile i Path of Exile 2 są dostępne z poziomu tego samego klienta gry. Oba tytuły dzielą także tzw. endgame, który został przebudowany w wydanym w grudniu 2019 roku dodatku Path of Exile: Conquerors of the Atlas. Oznacza to również, że ze wszystkich przedmiotów kosmetycznych oraz materiałów zakupionych przy pomocy mikrotransakcji skorzystamy w obu tytułach. Bez zmian pozostaje również model biznesowy (free-to-play). Gra udostępniona jest wszystkim fanom w formie darmowej aktualizacji do podstawki, oznaczonej numerem 4.0.

Ostatnia modyfikacja 31 lipca 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Oczekiwania czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 256 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Path of Exile 2: 18+

PC
PS5
XSX