Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Mech Commander (PC)

Mech Commander PC

Osadzona w uniwersum Battle-tech nietypowa strategia czasu rzeczywistego, w której przejmujemy kontrole nad potężnymi maszynami bojowymi – Mech-ami. Gra koncentruje się na taktycznej stronie starć. Nie znajdziemy tu opcji budowy bazy i pozyskiwania surowców.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Mech Commander (PC)

producent: FASA Studio

wydawca: Microprose

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21sierpnia1998

18listopada1998

pudełko PL

MechCommander to przykład nietypowej gry strategicznej czasu rzeczywistego. Nie znajdziemy tu opcji budowy bazy i pozyskiwania surowców. Naszym głównym celem będzie umiejętne sterowanie grupami bojowymi złożonymi z Mech-ów – olbrzymich maszyn kroczących.

W grze dostępnych jest wiele ich modeli – od lekkich typów przeznaczonych do rozpoznania po ciężkie maszyny szturmowe. Wynik bitwy zależy głównie od właściwego wyboru jednostek do danej misji i dobrej koordynacji pomiędzy nimi. Przed nami 30 zróżnicowanych zadań. Godny pokreślenia jest fakt, że aby z powodzeniem ukończyć niektóre z nich naprawdę trzeba wysilić szare komórki. Gracza mają również możliwość wspólnej rozgrywki na sieci LAN lub przez Internet.

W wersji Gold przybyło 12 nowych kampanii dla jednego gracza na planecie Cermak, 3 pojedyncze misje oraz 10 do rozgrywki multiplayer. Gracz może wybrać poziom trudności spośród trzech trybów. Dodatkowo wersja Gold zawiera 6 nowych Mech-ów, 10 nowych broni oraz nowe punkty nawigacyjne pozwalające na kontrolowanie maszyn z większą precyzją.

Załączony edytor map pozwala na zaprojektowanie własnej mapy z umiejscowionymi wieżyczkami, budynkami i Mechami w unikalnym ukształtowaniu terenu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39 PLN

Gry podobne do Mech Commander

Wymagania wiekowe Mech Commander

12+

Wymagania sprzętowe Mech Commander

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166 MHz, 64 MB RAM

Złoty MechAssault 2: Lone Wolf

wiadomość16 grudnia 2004

Posiadacze konsol Xbox, którzy w pierwszej trójce swoich ulubionych gier, wymieniają te związane z ogromnymi Mechami, mogą już powoli zacząć zbierać pieniądze na kolejny zakup. Jak poinformował Microsoft, w złotą fazę weszła właśnie produkcja firm Day 1 Studios i FASA Studio, MechAssault 2: Lone Wolf. Oznacza to, że płyta-matka pojechała do tłoczni a gra ukaże się 28 grudnia.