Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Mech Commander (PC)
OkładkaMech Commander (PC)

Mech Commander PC

Osadzona w uniwersum Battle-tech nietypowa strategia czasu rzeczywistego, w której przejmujemy kontrole nad potężnymi maszynami bojowymi – Mech-ami. Gra koncentruje się na taktycznej stronie starć. Nie znajdziemy tu opcji budowy bazy i pozyskiwania surowców.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mech Commander Premiera PC

21sierpnia1998

pudełko PL

18listopada1998

producent: FASA Studio wydawca: MicroProse wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MechCommander to przykład nietypowej gry strategicznej czasu rzeczywistego. Nie znajdziemy tu opcji budowy bazy i pozyskiwania surowców. Naszym głównym celem będzie umiejętne sterowanie grupami bojowymi złożonymi z Mech-ów – olbrzymich maszyn kroczących.

W grze dostępnych jest wiele ich modeli – od lekkich typów przeznaczonych do rozpoznania po ciężkie maszyny szturmowe. Wynik bitwy zależy głównie od właściwego wyboru jednostek do danej misji i dobrej koordynacji pomiędzy nimi. Przed nami 30 zróżnicowanych zadań. Godny pokreślenia jest fakt, że aby z powodzeniem ukończyć niektóre z nich naprawdę trzeba wysilić szare komórki. Gracza mają również możliwość wspólnej rozgrywki na sieci LAN lub przez Internet.

W wersji Gold przybyło 12 nowych kampanii dla jednego gracza na planecie Cermak, 3 pojedyncze misje oraz 10 do rozgrywki multiplayer. Gracz może wybrać poziom trudności spośród trzech trybów. Dodatkowo wersja Gold zawiera 6 nowych Mech-ów, 10 nowych broni oraz nowe punkty nawigacyjne pozwalające na kontrolowanie maszyn z większą precyzją.

Załączony edytor map pozwala na zaprojektowanie własnej mapy z umiejscowionymi wieżyczkami, budynkami i Mechami w unikalnym ukształtowaniu terenu.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Mech Commander cena w dniu premiery: 39 PLN

Wymagania wiekowe Mech Commander: 12+

Mech Commander Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 MHz
  • 64 MB RAM