Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka MechWarrior 4: Mercenaries (PC)

MechWarrior 4: Mercenaries PC

Kolejna gra z cyklu taktyczno symulacyjnych gier akcji - MechWarrior. Gracz może ponownie przenieść się do świata Battle Tech i tym razem jako najemnik pracujący za pieniądze, walczyć przy użyciu 100-tonowych robotów bojowych.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | BattleTech (uniwersum)

PC Windows
Okładka MechWarrior 4: Mercenaries (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9listopada2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejna gra z cyklu taktyczno symulacyjnych gier akcji - MechWarrior. Ponownie przenosimy się do świata Battle Tech i tym razem jako najemnik pracujący za pieniądze, walczymy przy użyciu 100-tonowych robotów bojowych, wyposażonych w szereg najróżniejszych broni znanych z poprzednich tytułów z tej serii oraz kilku nowych, m.in. Rotary Autocannon. Gracz jako wolny strzelec może sam prowadzić własną grupę najemników, dowolnie kupować i ulepszać swoje mechy, zatrudniać pilotów, przyjmować intratne zlecenia oraz współdziałać z różnymi sławnymi organizacjami najemniczymi, m.in. Wolf’s Dragoons, Northwind Highlanders, Kell Hounds, Gray Death Legion. W trybie single player do przejścia czeka kampania posiadająca rozbudowaną fabułę, pełną intryg, zdrady i walki o wpływy - gracz czuje się jak marionetka, narzędzie służące wielkim tego świata do zdobywania władzy.

W sumie do przejścia czeka ponad 40 misji o różnorodnych celach, m.in. misje zwiadowcze, eskortowe, defensywne, itp. Do naszej dyspozycji oddano ponad 35 mechów, a ponadto, teraz po raz pierwszy w historii serii MechWarrior możemy dowodzić w walce ośmioma mechami. Oczywiście musimy je też utrzymywać, naprawiać i uzbrajać, a to kosztuje. Dobrym dodatkowym źródłem dochodu, a także wzrostu naszego prestiżu w świecie Battle Tech, jest Koloseum i toczące się na nim mistrzostwa. W każdej chwili możemy wziąć w nich udział i pokazać co jesteśmy warci. MechWarrior 4: Mercenaries wykorzystuje ulepszony silnik graficzny MechWarrior 4: Vengeance. Pozwala na rozgrywkę wieloosobową w kilku trybach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Gry podobne do MechWarrior 4: Mercenaries

Klasyfikacja PEGI MechWarrior 4: Mercenaries

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MechWarrior 4: Mercenaries

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700 MHz
  • 128 MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
  • 1 GB HDD
Współtwórcy Duke Nukem Forever zapowiedzieli grę MechWarrior Online
Współtwórcy Duke Nukem Forever zapowiedzieli grę MechWarrior Online

wiadomość1 listopada 2011

Studio Pyranha Games zapowiedziało MechWarrior Online - utrzymaną w konwencji MMO grę akcji z bojowymi robotami w rolach głównych. Tytuł ukaże się latem przyszłego roku i dystrybuowany będzie na zasadzie "free to play" z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty oraz udogodnienia.

Nowa odsłona Mercenaries mimo zamknięcia Pandemic Studios?
Nowa odsłona Mercenaries mimo zamknięcia Pandemic Studios?

wiadomość24 listopada 2009

Zamknięte w tym tygodniu Pandemic Studios pracowało nad kontynuacją serii Mercenaries - informację na ten temat przedstawiono na blogu superannuation. Tytuł Mercenaries Inc. pojawił się między innymi w CV jednego z byłych pracowników studia, który zresztą opublikował w sieci pierwszy film prezentujący grę w akcji. Podobno nie poszła ona na straty i nadal jest w produkcji.

Plotki o filmowej adaptacji marki MechWarrior
Plotki o filmowej adaptacji marki MechWarrior

wiadomość30 września 2009

Serwis Joystiq wszedł podobno w posiadanie informacji sugerujących możliwość powstania filmowej adaptacji marki MechWarrior. Kinowa produkcja bazująca na słynnym cyklu symulującym walki potężnych robotów, miałaby zostać wyprodukowana przez Michaela Eisnera, byłego prezesa koncernu Walt Disney.

MechWarrior 4: Vengeance z dodatkami za darmo już wkrótce
MechWarrior 4: Vengeance z dodatkami za darmo już wkrótce

wiadomość10 lipca 2009

Oficjalne ujawnienie nowej odsłony marki MechWarrior było dla wielu z nas całkiem sporym zaskoczeniem. Seria traktująca o taktycznych starciach gigantycznych, silnie opancerzonych maszyn bojowych została już bowiem w dużej mierze zapomniana. Z tego też powodu, zanim dojdzie do debiutu nowego MechWarriora, otrzymamy szansę przypomnienia sobie najlepszych momentów czwartej odsłony cyklu.

MechWarrior 5 nadchodzi?!
MechWarrior 5 nadchodzi?!

wiadomość8 lipca 2009

Na łamach zachodniego serwisu Voodoo Extreme pojawiły się trzy krótkie zajawki filmowe z olbrzymimi robotami w rolach głównych. Bardzo możliwe, że to pierwsze materiały reklamujące zupełnie nową odsłonę serii MechWarrior!