Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka MechWarrior 4: Vengeance (PC)

MechWarrior 4: Vengeance PC

MechWarrior 4: Vengeance to wykonana z epickim rozmachem gra, w której gracz walczy o panowanie nad obcą planetą kierując niesamowicie opancerzonymi, olbrzymimi maszynami bojowymi, o wadze przekraczającej 100 ton.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | BattleTech (uniwersum)

PC Windows
Okładka MechWarrior 4: Vengeance (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2000

15lutego2001

pudełko PL

Stworzony przez twórców takich tytułów jak: Battle Tech Universe czy oryginalnego MechWarrior’a, MechWarrior 4: Vengeance, to wykonana z epickim rozmachem gra. Gracz walczy w niej o panowanie nad planetą, kierując potężnymi, silnie opancerzonymi maszynami bojowymi, o wadze wielu ton. Będąc ostatnim żyjącym potomkiem panującej niegdyś linii, grający musi pomścić śmierć swego ojca i zniszczyć tych, którzy odebrali mu władzę.

W przeciwieństwie do poprzednich części, gdzie większość walk rozgrywała się na oddzielnych, niepowiązanych ze sobą mapach, akcja MW4: Vengeance toczy się w jednym, wielkim i dynamicznym świecie zamieszkanym, zarówno przez sprzymierzeńców, jak i przez klany neutralne oraz naszych śmiertelnych wrogów.

Do dyspozycji gracza oddanych zostało ponad 30 unikalnych i urozmaiconych misji (np. atak na pałac, zniszczenie wrogiego desantu, pojedynek jeden na jednego, itd.) oraz 21 Mechów (sześć zupełnie nowych), które mogą być na wiele sposobów modyfikowane oraz rozbudowywane o dodatkową broń, tarcze, sensory itp. Każda z maszyn posiada wady i zalety, co zmusza gracza do dokonania określonego wyboru zależnego od misji i przyjętej taktyki.

MW4: Vengeance udostępnia również nowe opcje dla rozgrywki wieloosobowej, umożliwiając grę sieciową w Battle Tech Universe oraz po raz pierwszy dając graczom możliwość stworzenia swoich własnych misji, postawienia własnych serwerów oraz gry w trybie kooperacyjnym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 162 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 163 PLN

Gry podobne do MechWarrior 4: Vengeance

Wymagania wiekowe MechWarrior 4: Vengeance

12+

Wymagania sprzętowe MechWarrior 4: Vengeance

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D

Współtwórcy Duke Nukem Forever zapowiedzieli grę MechWarrior Online
Współtwórcy Duke Nukem Forever zapowiedzieli grę MechWarrior Online

wiadomość1 listopada 2011

Studio Pyranha Games zapowiedziało MechWarrior Online - utrzymaną w konwencji MMO grę akcji z bojowymi robotami w rolach głównych. Tytuł ukaże się latem przyszłego roku i dystrybuowany będzie na zasadzie "free to play" z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty oraz udogodnienia.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Lost Planet 2, Battlefield: Bad Company 2) 22/04/10
Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Lost Planet 2, Battlefield: Bad Company 2) 22/04/10

wiadomość22 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacja pecetowych gier, sieciowym demie Lost Planet 2, debiucie darmowego MechWarriora 4, plotkach o trzecim dodatku do Batman: Arkham Asylum, a także łatkach do pecetowego Battlefield: Bad Company 2. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare II, Just Cause 2, Quake II) 6/04/10

wiadomość6 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o Quake II w przeglądarce, darmowym abonamencie Xbox Live dla nabywców DLC do Modern Warfare 2, specjalnej wersji Blood Bowl, a także aktualizacji Xboksa 360. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (The Beatles: Rock Band, Dragon Age, MechWarrior 4) 16/11/2009

wiadomość16 listopada 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper zmierza na Xboksa 360, zaproszenia do testów darmowej wersji Shattered Horizon, plotki o nowej grze Robomodo i inne. Zapraszamy do lektury.

Plotki o filmowej adaptacji marki MechWarrior
Plotki o filmowej adaptacji marki MechWarrior

wiadomość30 września 2009

Serwis Joystiq wszedł podobno w posiadanie informacji sugerujących możliwość powstania filmowej adaptacji marki MechWarrior. Kinowa produkcja bazująca na słynnym cyklu symulującym walki potężnych robotów, miałaby zostać wyprodukowana przez Michaela Eisnera, byłego prezesa koncernu Walt Disney.