Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2010, 13:18

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Lost Planet 2, Battlefield: Bad Company 2) 22/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacja pecetowych gier, sieciowym demie Lost Planet 2, debiucie darmowego MechWarriora 4, plotkach o trzecim dodatku do Batman: Arkham Asylum, a także łatkach do pecetowego Battlefield: Bad Company 2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacjach pecetowych gier, sieciowym demie Lost Planet 2, debiucie darmowego MechWarriora 4, plotkach o trzecim dodatku do Batman: Arkham Asylum, a także łatkach do pecetowego Battlefield: Bad Company 2. Zapraszamy do lektury.

Battlefield: Bad Company 2

Studio EA DICE udostępniło nową aktualizację do pecetowej wersji strzelaniny Battlefield: Bad Company 2, oznaczonej jako R7 (klient) i R10 (serwer). Łatki usuwają z gry pokaźną liczbą błędów, nanoszą zmiany na mechanikę rozgrywki, wprowadzają nową przeglądarkę serwerów, poprawiają stabilność, a także wpływają na balans broni. Warto odnotować, że naniesienie aktualizacji na konsolowe edycje BC2 uzależnione jest od powodzenia rozmów prowadzonych z Sony i Microsoftem.

Aktualizacje pecetowych gier

Użytkownicy platformy Steam mogą zaopatrzyć się w nowe aktualizacje do gier Risen (lista poprawek), Mount & Blade: Warband (patch 1.112), Zombie Driver (patch 1.1.4) oraz Supreme Commander 2 (lista poprawek i zmian).

Lost Planet 2

Firma Capcom udostępniła za pośrednictwem serwisu Xbox Live sieciowe demo gry akcji Lost Planet 2. Demonstracja umożliwia przetestowanie dwóch trybów rozgrywki wieloosobowej (Elimination i Post Grab, znanych z pierwszej odsłony cyklu) na mapie Turbulent Jungle. W pojedynczej rozgrywce może wziąć udział nawet 15 graczy. Pełna wersja Lost Planet 2 zadebiutuje 11 maja.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Lost Planet 2, Battlefield: Bad Company 2) 22/04/10 - ilustracja #1

Xbox Live

Serwis Bloomberg donosi, że Microsoft rozpoczął rozmowy z koncernem Fox (własność korporacji News Corp.) na temat możliwości uruchomienia kanału Xbox Live TV, który byłby nadawany z poziomu sieciowej usługi Xboksa 360. Stacja miałaby być dostępna wyłącznie dla posiadaczy złotego abonamentu Xbox Live, podnosząc koszt miesięcznej subskrypcji o 1 lub 2 dolary. W prace nad kanałem zaangażowany jest podobno Peter Chernin, były prezes News Corp., a jedną z jego gwiazd miałby być Conan O’Brien, znany z amerykańskich talk show.

MechWarrior 4

Zespół moderski MekTek otrzymał od Microsoftu zielone światło dla wprowadzenia na rynek darmowej wersji taktycznej gry akcji MechWarrior 4. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze na początku kwietnia plan wydania gry stał pod wielkim znakiem zapytania. Proces został bowiem wstrzymany przez Microsoft, oryginalnego wydawcę MW4. Publikacja darmowej wersji MechWarriora 4 wraz ze wszystkimi dodatkami została oficjalnie zapowiedziana w połowie 2009 roku. Termin ostatecznej premiery zestawu zostanie ujawniony wkrótce.

Batman: Arkham Asylum

Redakcja Computer and Video Games dotarła do dokumentów sugerujących, że gra akcji Batman: Arkham Asylum być może doczeka się premiery trzeciego dodatku DLC. Wskazuje na to oferta pracy nadesłana do siedziby wortalu przez londyńskie studio Rocksteady. Koreluje ona z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie producenta, za pośrednictwem której poszukiwał on pracowników mogących dołączyć do ekipy odpowiedzialnej za deweloping dodatków. Istnieje szansa, że nowe rozszerzenie będzie stanowić swego rodzaju pomost pomiędzy pierwszą a drugą odsłoną serii, która trafi do sprzedaży w bliżej nieokreślonym terminie w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

PlayStation 3

Sony udostępniło kolejną aktualizację firmware konsoli PlayStation 3. Wersja 3.30 dodaje długo oczekiwanego wsparcie dla technologii 3D, a także wprowadza kilka modyfikacji do zakładki z Trofeami (m.in. nowe sposoby sortowania nagród). Instalacja aktualizacji jest obligatoryjna.

Gran Turismo 5

Kazunori Yamauchi ujawnił, że w Gran Turismo 5 zawarty zostanie testowy tor znany z popularnego, brytyjskiego programu motoryzacyjnego Top Gear. Szef studia Polyphony Digital podzielił się powyższą informacją w wywiadzie udzielonym redakcji Top Geara. Podobno wykonanie wszystkich zdjęć (w tym z lotu ptaka) i pomiarów zajęło ekipie Yamauchiego cztery dni. GT5 zostanie wydane w tym roku na PlayStation 3.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Lost Planet 2, Battlefield: Bad Company 2) 22/04/10 - ilustracja #2

Doctor Who: The Adventure Games

Poznaliśmy tytuł i datę premiery pierwszego odcinka epizodycznej gry przygodowej Doctor Who: The Adventure Games, projektowanej przez studio Sumo Digital na podstawie popularnego serialu science-fiction Doctor Who, nadawanego od lat 60. XX wieku. Rozdział City od the Daleks zostanie opublikowany 5 czerwca na łamach oficjalnej strony internetowej gry i będzie dostępny za darmo. Dzięki maszynie o nazwie TARDIS, umożliwiającej odbywanie podróży w czasie, trafimy w nim do 1963 roku, odwiedzimy zrujnowany Londyn, a także wyruszymy na planetę tytułowych Daleków w celu uratowania Ziemi i jej mieszkańców.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dead Rising 2

Joe Danger

Test Drive Unlimited 2 PC

Test Drive Unlimited 2 X360

WarioWare D.I.Y.

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Lost Planet 2 - Captivate 2010

Wielki konkurs filmowy Alan Wake! różne

Gramy z producentem Sniper: Ghost Warrior Gramy!

Owoce Morza - pikselowa chmura video magazyn

Dante's Inferno: Trials of St. Lucia - gameplay

Split/Second - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Risk: Factions

Monster Hunter 3 (tri-)

NieR Gestalt

Okamiden - Captivate 2010

Okamiden - Captivate 2010 - gameplay

Alpha Protocol: The Espionage RPG – Grigori Pazinhov – wersja PL

Alpha Protocol: The Espionage RPG – Henry Leland – wersja PL

Alpha Protocol: The Espionage RPG - Sie – wersja PL

Super Street Fighter IV - Captivate 2010 - #1

Super Street Fighter IV - Captivate 2010 - #2

Super Street Fighter IV - Captivate 2010 - #3

Bionic Commando Rearmed 2 – Captivate 2010

Dead Rising 2 - Captivate 2010

Left 4 Dead 2: The Passing

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry