Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka WarioWare D.I.Y. (NDS)

WarioWare D.I.Y. NDS

WarioWare D.I.Y. pozwala na projektowanie i dzielenie się z przyjaciółmi stworzonymi samodzielnie za jego pomocą tzw. mikro-grami.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka WarioWare D.I.Y. (NDS)

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

29kwietnia2009

30kwietnia2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WarioWare D.I.Y. to kolejny po WarioWare: Touched! obszerny zbiór mini-gierek wydany na konsolę Nintendo DS. Tym razem jednak twórcy poszli o krok dalej, kładąc nacisk na mini-gry tworzone przez nas samych.

Fabuła, jak w poprzednich odsłonach serii, nie należy do skomplikowanych. Szalony naukowiec znany jako Dr. Crygor stworzył maszynę o nazwie Super Makermatic 21. Zrobił to, by każdy niezależnie od umiejętności był w stanie samodzielnie robić gry. Wario, który udał się do laboratorium w celu naprawy telewizora, był pod dużym wrażeniem wynalazku i postanowił sam spróbować swoich sił jako twórca.

Główną siłą napędową tytułu jest szeroki zestaw narzędzi, umożliwiających tworzenie najróżniejszej maści mikro-gierek (tak w D.I.Y nazywane są mini-gry). Proces kreacji, szczególnie po zapoznaniu się z wyczerpującymi samouczkami jest bardzo intuicyjny, a dodatkowo pozostawia szerokie pole do popisu. Co prawda nie można używać zewnętrznych grafik, czyli na przykład zrobionych przy pomocy aparatu w DSi zdjęć, ale jest to właściwie jedyne ograniczenie odnośnie wyglądu gier – istnieje bowiem opcja samodzielnego rysowania poszczególnych obiektów. Tworząc grę mamy dodatkowo wpływ zarówno na czas jej trwania, jak i „zasady”, co ma się wydarzyć, jeśli klikniemy na dany element.

Oprócz gier możemy tworzyć również własne cztero panelowe komiksy oraz albumy, a także odsłuchiwać utwory muzyczne w formacie MIDI.

Swoje twory możemy, korzystając z zakupionej uprzednio aplikacji w usłudze WiiWare, przenieść na konsolę Wii i spróbować w nich swoich sił korzystając z Wiilota. Dodatkowo, mikro-grami możemy wymieniać się ze znajomymi zarówno lokalnie, jak i przez Wi-Fi. W tym drugim przypadku wykorzystywany jest system Friend Codes.

WarioWare D.I.Y pod dwoma względamijest ograniczone w stosunku do poprzednich części cyklu. Po pierwsze, wszystkie mini-gierki opierają się jedynie na pojedynczych naciśnięciach na elementy przy pomocy ekranu dotykowego. Nie uświadczymy więc przeciągania obiektów i dmuchania do mikrofonu. Kolejną wadą jest mniejsza niż zwykle ilość przygotowanych przez samych twórców gier – w D.I.Y znajdziemy ich „jedynie” 90. Odkrywanie kolejnych z nich odbywa się nie przez przechodzenie wcześniejszych. Codziennie, przez pierwsze pięć dni pojawia się dostęp do kolejnej z postaci i mini-gierek z nią związanych, które dopiero wtedy można odblokować.

Zobacz pełny opis gry

Cena gry w dniu premiery: 129,00 PLN

Klasyfikacja PEGI WarioWare D.I.Y.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.