Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Mario Party DS (NDS)

Mario Party DS NDS

Kolejny przedstawiciel popularnej serii zręcznościówek. Jest to produkcja z gatunku party game, w której przystępujemy do zwariowanych zabaw, na ekranie obserwując słynne postaci znane z innych gier firmy Nintendo.

Towarzyskie | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Mario Party DS (NDS)

producent: Hudson Soft

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

19listopada2007

23listopada2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Party DS jest przedstawicielem gatunku party games. Oznacza to, iż mamy do czynienia z niezbyt skomplikowaną zręcznościówką, składającą się z kilkudziesięciu prostych w obsłudze i nie wymagających szczególnego przygotowania mini-gier. W rezultacie produkt ten może przypaść do gustu osobom w każdym wieku. Seria Mario Party zapoczątkowana została w 1998 roku. W kolejnych latach gry z tego cyklu ukazywały się między innymi na Gameboy’a Advance, Gamecube’a, czy wreszcie Nintendo Wii. Opisywany produkt jest pierwszym tytułem, który opracowano wyłącznie z myślą o posiadaczach Nintendo DS. Za przygotowanie gry ponownie odpowiedzialny jest Hudson Soft, znany również między innymi dzięki serii Bomberman.

Najnowsza odsłona cyklu Mario Party obdarzona została dość symbolicznym wątkiem fabularnym. Tym razem sympatyczny hydraulik wraz z grupą przyjaciół uwięziony został w pewnym zamku. Za całą intrygą stoi doskonale znany sympatykom gier firmy Nintendo Bowser, przywódca rasy Koopa. Jak można się łatwo domyślić, przystępując do kolejnych wyzwań musimy pomóc sterowanym postaciom w wydostaniu się z magicznego zamku.

Podobnie jak w innych grach z serii Mario Party, uczestniczymy w różnorakich mini-grach. Mają one kilka cech wspólnych. Do każdej z zawartych gier dodany został prosty samouczek, dzięki czemu poznanie zasad zajmuje tylko kilka sekund. Pojedyncza rozgrywka również nie trwa zbyt długo. Przy jednej mini-grze średnio spędza się tylko kilka minut, po czym przystępuje do innej zabawy.

Lista zawartych w Mario Party DS atrakcji obejmuje między innymi ciekawe wersje popularnych sportów, jak chociażby piłki nożnej, czy wyścigi samochodowe. Warto zauważyć, iż do odblokowanych zabaw można do woli powracać, tak aby na przykład polepszyć swój wynik punktowy. Przewidziano też opcję sortowania mini-gier, jako kryterium wyboru ustalając chociażby poziom trudności. Oprócz klasycznych zabaw w Mario Party DS zawarto również tryb o nazwie Puzzle Mode, oferujący wybrane mini-gry z poprzednich odsłon tej serii.

Jedną z głównych atrakcji opisywanej produkcji jest oczywiście pełne wykorzystanie możliwości oferowanych przez konsolę Nintendo DS. Zawarte mini-gry wykorzystują więc ekran dotykowy, czy mikrofon. W zabawie może uczestniczyć maksymalnie czterech graczy. Warto jednak dodać, iż wymagane jest posiadanie tylko jednego egzemplarza gry, gdyż wszystkie niezbędne dane są automatycznie wysyłane do pozostałych uczestników. Wizualnie Mario Party DS nie odbiega od stylu prezentowanego przez swoich poprzedników. W zależności od rodzaju wybranej mini-gry, zabawa toczy się na jednym lub dwóch ekranach handhelda. Zwiedzamy częściowo trójwymiarowe lokacje, obserwując zabawnie animowanych bohaterów, znanych z innych gier firmy Nintendo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario Party DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.