Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2010, 13:30

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare II, Just Cause 2, Quake II) 6/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o Quake II w przeglądarce, darmowym abonamencie Xbox Live dla nabywców DLC do Modern Warfare 2, specjalnej wersji Blood Bowl, a także aktualizacji Xboksa 360. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o Quake II w przeglądarce, darmowym abonamencie Xbox Live dla nabywców DLC do Modern Warfare 2, specjalnej wersji Blood Bowl, a także aktualizacji Xboksa 360. Zapraszamy do lektury.

Quake II

Quake II w przeglądarce internetowej? Na taki pomysł wpadło niedawno kilku zapaleńców z firmy Google. Po wielu dniach wytężonej pracy po godzinach udało im się stworzyć port dzieła id Software funkcjonujący poprawnie w środowisku HTML 5. Opis projektu, a także film z rozgrywki znajdziecie w tym miejscu.

SEGA

Japońska firma SEGA podjęła decyzję w sprawie likwidacji wewnętrznego studia mieszczącego się w San Francisco, znanego wcześniej jako Secret Level. Przez cztery lata funkcjonowania zespołowi udało się ukończyć deweloping trzech produkcji – dwóch odsłon Iron Mana (premiera „dwójki” na początku maja), a także gry akcji Golden Axe: Beast Rider.

Freekscape: Escape From Hell

Niebawem do sprzedaży w ramach platformy PlayStation Mini trafi niezależna platformówka Freekscape: Escape From Hell, w którą będą mogli zaopatrzyć się zarówno użytkownicy PlayStation 3, jak i PSP. W produkcji studia Kidguru wcielimy się w tytułowego demona Freeka, wraz z którym podejmiemy próbę porzucenia dotychczasowego życia i wstąpienia w Niebiosa. Grę będzie można nabyć za równowartość 4,99 dolarów.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Posiadacze Xboksa 360, którzy nabyli pierwszy dodatek DLC do strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 2 w dniu jego premiery (30 marca) otrzymają od Microsoftu prezent w postaci darmowego, siedmiodniowego abonamentu Xbox Live Gold. Przypominamy, że przez pierwszych kilkadziesiąt godzin obecności Stimilus Package na rynku przetestowanie nowych map było praktycznie niemożliwe (z uwagi na problemy z nawiązaniem połączenia z innymi graczami).

MechWarrior 4

Zespół moderski MekTek poinformował, że publikacja darmowej wersji taktycznej gry akcji MechWarrior 4 została z nieznanych powodów wstrzymana przez oryginalnego wydawcę, koncern Microsoft. Przedstawiciele studia ujawnili ponadto, że przeprowadzili w ostatnim czasie szereg rozmów z podmiotami posiadającymi prawa do marki MechWarrior w celu określenia najlepszego kierunku działania z punktu widzenia MekTek.

Pandemic

Loyalty/Division – blog artystki Dorian Campo – okazał się źródłem grafik z produkcji, nad którym pracowało przed zamknięciem studio Pandemic. Jednym z nich jest Mercs Inc. – sieciowa wersja Mercenaries 2, nad którą prace są kontynuowane w biurach EA Los Angeles – natomiast druga gra to nieznane dotąd Legends, zaskakujące interesującym, steampunkowym klimatem.

Just Cause 2

Redakcja serwisu PS3Trophies.org sugeruje, że pierwszym DLC do gry akcji Just Cause 2 będzie Chevalier Ice Breaker – stuningowana wersja Ice Cream Vana. Źródłem tych informacji są rzekomo pliki źródłowe z pecetowej wersji dema gry Avalanche Studios.

THQ

Firma THQ, jeden z największych wydawców gier konsolowych i komputerowych, poinformowała, że ma w planach produkcję na Xboksa 360, mającą wykorzystywać w pełni kontroler Project Natal. Przedstawiciele koncernu zaznaczyli jednak, że decyzja o rozpoczęciu jej developingu uzależniona będzie w pełni od tempa wzrostu liczby posiadaczy Natala. Produkcja tej wysokobudżetowej gry miałaby pochłonąć od 30 do 40 milionów dolarów.

Sony

Firma Sony wyjaśniła, że niedawna informacja o aktualizacji firmware konsoli PlayStation 3, mającej rozbudować konsolę o wsparcie dla technologii 3D, została źle zrozumiana. Mianowicie, opublikowana wraz z nią lista produkcji, które miałyby teoretycznie wykorzystywać tę funkcję w przyszłości (LittleBigPlanet, Super Stardust HD, Wipeout HD Fury oraz Gran Turismo 5 oraz Killzone 2), dotyczyła jedynie specjalnych dem technologicznych, które będą ukazywane na pokazach i prezentacjach.

Blood Bowl: Legendary Edition

Firmy Focus Home Entertainment oraz Cyanide Studios zapowiedziały, że w czwartym kwartale bieżącego roku do sprzedaży trafi specjalna wersja brutalnej gry sportowej Blood Bowl w wersji na PC – Blood Bowl: Legendary Edition. W produkcji znajdzie się dwanaście dodatkowych, grywanych ras, szereg nowych stadionów, a także niedostępna wcześniej opcja rozgrywki (Story Mode). Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu.

Xbox 360

Koncern Microsoft udostępnił zapowiadaną aktualizację Xboksa 360, dzięki której konsola uzyskała wsparcie dla urządzeń magazynujących USB (do 16GB). Dzięki temu możecie zapisywać stany gier np. na pendrive’ach.

GTA: Chinatown Wars

Ben Feder, dyrektor generalny Take-Two, ujawnił, że spośród wszystkich dziewięciu produkcji dla dorosłych powstałych na Nintendo DS największą popularnością cieszy się Grand Theft Auto: Chinatown Wars. Sprzedaż dzieła Rockstar Games stanowi 50% wszystkich egzemplarzy gier z tego typu klasyfikacją. Pozostałych osiem tytułów to: Shin Megami Tensei: Strange Journey, Crime Scene, C.O.R.E., Theresia, Ultimate Mortal Kombat, Dementium: The Ward, Touch the Dead oraz Resident Evil: Deadly Silence.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Two Worlds II

Wyspa Tajemnic

Rooms: The Main Building

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Prince of Persia: Zapomniane Piaski – rozgrywka

Mafia II - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Zapowiedź Prince of Persia: Zapomniane Piaski video zapowiedź

Przegląd tygodnia - z wycieczką w studio video magazyn

Wiedźmin 2 w ogniu pytań video wywiad

Zapowiedź Alan Wake video zapowiedź

Red Dead Redemption - Życie na Dzikim

Split/Second - trailer #1

Sniper: Ghost Warrior - trailer #1

Mass Effect 2: Kasumi's Stolen Memory

gry