Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2010, 13:05

autor: Jiker

Wieści ze świata (Heavy Rain, Splinter Cell: Conviction, Killzone 2) 2/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o przyczynach opóźnienia pecetowej wersji Splinter Cell: Conviction, premierze pierwszego dodatku do Heavy Rain, Final Fantasy IX zmierzającym do oferty PSN, a także o Killzone 2 i wsparciu dla technologii 3D. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o przyczynach opóźnienia pecetowej wersji Splinter Cell: Conviction, premierze pierwszego dodatku do Heavy Rain, Final Fantasy IX zmierzającym do oferty PSN, a także o Killzone 2 i wsparciu dla technologii 3D. Zapraszamy do lektury.

Splinter Cell: Conviction

Rzecznik prasowy koncernu Ubisoft oświadczył na łamach serwisu Eurogamer, że przyczyna dwutygodniowego opóźnienia premiery pecetowej wersji Splinter Cell: Conviction nie leży w implementacji kontrowersyjnego zabezpieczenia antypirackiego. Koncern zdecydował się na ten ruch, ponieważ edycja na PC, mająca trafić do sklepów pod koniec bieżącego miesiąca, wymagała paru dodatkowych szlifów. Przypominamy, że odsłona na Xboksa 360 zadebiutuje w Europie 15 kwietnia.

Heavy Rain

Studio Quantic Dream udostępniło zgodnie z zapowiedziami pierwszy dodatek DLC do przygodowej gry Heavy RainThe Taxidermist. W rozszerzeniu wcielamy się w jedną z bohaterek (Madison Paige), zmagającą się z tajemniczym wypychaczem zwierząt. Dodatek kosztuje 3,99 euro. The Taxidermist jest pierwszym z szeregu zapowiedzianych epizodów (tzw. Heavy Rain Chronicles). Kolejne będą publikowane w przyszłości i mają przedstawiać losy innych bohaterów (czyli Ethana Marsa, Scotta Shelby i Normana Jaydena), a nawet samego zabójcy. Oprócz DLC do Heavy Rain, do oferty europejskiego PlayStation Network trafiła cała masa innej zawartości – m.in. dodatki do Army of Two: The 40th Day, LittleBigPlanet, Dante’s Inferno, EyePet, a także primaaprilisowe prezenty do Dragon Age: Origins. Nie zabrakło nowych gier (Namco Museum Essentials), a także specjalnych ofert. Z pełną listą nowości możecie się zapoznać na łamach europejskiego bloga PlayStation.

Final Fantasy IX

Yoichi Wada, dyrektor generalny firmy Square Enix, potwierdził, że wkrótce do oferty japońskiego PlayStation Network trafi Final Fantasy IX – ostatnia odsłona słynnej serii opracowana z myślą o konsoli PlayStation (europejska premiera w 2001 roku). Przygody Zidane’a Tribal dołączą tym samym do części „siódmej” oraz „ósmej”, które znajdują się w cyfrowej sprzedaży od kwietnia i września ubiegłego roku. Możemy się spodziewać, że niedługo po debiucie w Japonii FFIX zostanie udostępnione również w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

Killzone 2

Kolejną produkcją na PlayStation 3, która otrzyma wsparcie technologii 3D, będzie pierwszoosobowa strzelanina Killzone 2. Dzieło studia Guerrilla Games dołączyło tym samym do LittleBigPlanet, Super Stardust HD, Wipeout HD Fury oraz Gran Turismo 5, które również zrobią użytek ze specjalnej aktualizacji firmware PS3 zapowiedzianej na 10 czerwca. Informacja została ujawniona w trakcie najnowszego odcinka magazynu Qore.

Tian Long Ba Bu

Europejski oddział firmy ChangYou.com przekazał nam szczegóły dotyczące interesującego konkursu związanego z rozpoczętymi wczoraj beta testami darmowej gry MMO Tian Long Ba Bu. Mianowicie, osoby które w trakcie gry zdołają uzbierać wszystkie słowa ze sloganu „The Most Powerful Martial Arts Experience of Your MMO Life” (znajdziecie je wewnątrz jajek wypadających z pokonanych wrogów), otrzymają szansę wygrania jednej z dwóch wycieczek do kwatery głównej ChangYou.com, mieszczącej się w Pekinie. Zwycięzcy zwiedzą również Wielki Mur, a także trafią do Zakazanego Miasta oraz Pałacu Letniego. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

UFC Undisputed 2010

Spider-Man: Shattered Dimensions

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Przegląd tygodnia - prosto w cyberświat! video magazyn

Dead to Rights: Retribution - kulisy produkcji

R.U.S.E. - Open Beta #3

World of Tanks

Super Mario Galaxy 2

gry