Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2010, 16:44

Ubisoft - opóźnienie pecetowego Splinter Cell: Conviction i demo The Settlers 7

Redakcja serwisu VG247.com donosi, że firma Ubisoft przesunęła o dwa tygodnie europejską premierę pecetowej wersji gry akcji Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction. Nowym terminem jest 30 kwietnia bieżącego roku.

Redakcja serwisu VG247.com donosi, że firma Ubisoft przesunęła o dwa tygodnie europejską premierę pecetowej wersji gry akcji Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction. Nowym terminem jest 30 kwietnia bieżącego roku.

Według VG247.com termin debiutu edycji przeznaczonej na konsolę Xbox 360 nie ulegnie zmianie. W dalszym ciągu jest nim zatem 15 kwietnia. Redakcja serwisu nie podaje przy tym żadnej, nawet potencjalnej przyczyny zmiany daty premiery odsłony pecetowej. Przypominamy, że podobny przypadek odnotowano przed dwoma tygodniami w przypadku pecetowej wersji Prince of Persia: The Forgotten Sands.

Możemy się zatem jedynie domyślać, że być może ma to jakiś związek z implementacją nowego systemu zabezpieczeń antypirackich firmy Ubisoft. Jak dobrze wiemy, Splinter Cell: Conviction to kolejna, obok Assassin’s Creed II, Silent Hunter V i The Settlers 7, komputerowa produkcja mająca robić użytek z tej technologii. Warto odnotować, że posiadacze PC nie otrzymają również szansy przetestowania dema nowych przygód Sama Fishera.

Ubisoft - opóźnienie pecetowego Splinter Cell: Conviction i demo The Settlers 7 - ilustracja #1

Data debiutu Splinter Cell: Conviction była przekładana już kilkukrotnie. Dotychczasowe opóźnienia wiązały się jednak przede wszystkim z chęcią dopracowania gry, bądź też wprowadzenia do niej mniejszych lub większych zmian. Ostateczny termin premiery miał zostać ustalony w ubiegłym miesiącu – najprawdopodobniej zostanie on jednak dotrzymany wyłącznie w przypadku wersji na Xboksa 360. Aktualnie czekamy wspólnie z redakcją VG247.com na potwierdzenie powyższej informacji przez szefostwo Ubisoftu.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że niespodziewanie Ubisoft zdecydował się na zdjęcie z oferty brytyjskiego Steama pecetowych Assassin’s Creed II oraz Silent Hunter V. Według plotek działanie francuskiego koncernu miało mieć związek z problemami z DRM. Przedstawiciele Ubisoftu oświadczyli jednak, że była to decyzja czysto biznesowa, podjęta po rozmowach z firmą Valve, nadzorującą Steama.

Przypominamy, że zabezpieczenie antypirackie wymyślone przez Francuzów było już źródłem sporych problemów. Wynikały one przede wszystkim z wymogu posiadania stałego połączenia z Internetem. Chwilowa utrata kontaktu z serwerami Ubisoft doprowadza bowiem do automatycznego przerwania rozgrywki. Fakt ten jest bardzo często krytykowany przez przeciwników rozwiązania zaproponowanego przez francuski koncern.

Na koniec pragniemy również poinformować o publikacji wersji demonstracyjnej gry strategicznej The Settlers 7: Droga do Królestwa (wymagającej oczywiście stałego połączenia z Siecią). Plik z demem, ważący około 2,5 GB, znajdziecie m.in. na łamach niemieckiego serwisu PC Games.