Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSPPS3NDSX360WiiPS2
Okładka Iron Man (PC)

Iron Man

Dynamiczna gra akcji, w wyraźny sposób nawiązująca do filmu pod tym samym tytułem. Wcielamy się w postać obdarzonego potężnymi mocami superbohatera, zajmując się likwidacją złoczyńców.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | filmy | Marvel Comics

Okładka Iron Man (PC)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

2maj2008

X360 Wii NDS PC PS3

9maj2008

PSP PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Iron Man jest dynamiczną grą akcji, w której wcielamy się w postać tytułowego komiksowego superbohatera znanego z uniwersum Marvela. Opisywany produkt bezpośrednio bazuje na filmie kinowym pod tym samym tytułem, dając graczom możliwość udziału w znanych z dużego ekranu wydarzeniach. Przygotowaniem gry zajęła się firma SEGA. Iron Man ukazał się na wiele platform sprzętowych. Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami programu dotyczą w głównej mierze jakości oprawy audiowizualnej.

W trakcie zabawy poznajmy historię bazującą na wydarzeniach, które zostały przedstawione zarówno w komiksach, jak i kinowej produkcji. Wcielamy się więc w postać miliardera Tony’ego Starka, wynalazcę oraz właściciela przedsiębiorstwa Stark Enterprises, uczestniczącego w zwalczaniu międzynarodowego terroryzmu. Mężczyzna tworzy ultranowoczesny kombinezon o ogromnej mocy i postanawia wykorzystać go do walki ze złem.

Głównym elementem gry są walki z różnego typu złoczyńcami. W trakcie zabawy zmierzymy się nie tylko ze znanymi z filmu czarnymi charakterami, lecz także tymi, którzy na przestrzeni ostatnich 40 lat pojawiali się w komiksach z serii „Iron Man”. Warto dodać, że bohater potrafi latać, co jest niezbędne zarówno do szybkiego przemieszczania się po mapie, jak i likwidacji pozornie niedostępnych przeciwników. Podstawową bronią protagonisty są promienie laserowe. Główny bohater ma na wyposażeniu również rakiety. Jeśli chodzi o przeciwników, oprócz obdarzonych różnorakimi mocami złoczyńców, likwidujemy też bardziej standardowe jednostki – wrogie czołgi, wyrzutnie rakiet czy działka przeciwlotnicze. Z innych ciekawych ruchów Iron Mana warto także wspomnieć o możliwości przechwytywania lecących w naszą stronę rakiet i zawracania ich ku przeciwnikom. W trakcie zabawy możemy także liczyć na wsparcie ze strony przyjaciół Iron Mana – Jima Rhodesa czy Jarvisa. Postaci te udzielają dodatkowych wskazówek oraz informują o aktualnych zadaniach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 1775 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Iron Man

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Iron Man

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Iron Man - recenzja gry
Iron Man - recenzja gry

Recenzja 3 lipca 2008, 10:20

W co najmniej dziwny sposób autorzy podeszli do aspektu progresji poziomu trudności wraz z postępem w dalszych misjach. Może i z czasem trafiają się bardziej wytrzymałe jednostki, ale w głównej mierze ów wzrost polega na tym, że walczymy z coraz większą ilością przeciwników, którzy pojawiają się niczym hordy szarańczy. W połączeniu z nieciekawym systemem walk dało to taki efekt, że z powodu znudzenia i przesytu tym typem potyczek, w miarę możliwości omijałem większość przeciwników, swobodnie przelatując obok i unikając przy tym ognia nieprzyjaciela. Nieco urozmaicenia wnosi walka z bossami, którzy pojawiają się co jakiś etap, ale i ona sprowadza się do ciągłego ostrzału przeciwnika, bez momentów na główkowanie nad planem, jak wykończyć wroga. Na pewno ciekawiej byłoby, gdyby pozostawiono możliwość sieciowej walki żelaznych ludzi. Niestety gra oferuje wyłącznie tryb dla jednego gracza. Jeśli chodzi o długość, to tytuł do pożeraczy czasu nie należy. Na jego ukończenie potrzebowałem zaledwie 5 godzin.

PS2
PS3
PSP
X360
Wii
NDS
PC