Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2008, 11:36

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 marca 2008)

Wydano Tales of Pirates, Worldshift z edycją kolekcjonerską, łatka do Bully: The Scholarship Edition już dostępna, EVE Online z demokratycznymi rządami, LittleBigPlanet w fazie alfa, David Zucker ustępuje z fotela prezesa Midway, komputerowy Iron Man z profesjonalnym dubbingiem – zapraszamy do lektury ostatniego w tym tygodniu wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Wydano Tales of Pirates, Worldshift z edycją kolekcjonerską, łatka do Bully: The Scholarship Edition już dostępna, EVE Online z demokratycznymi rządami, LittleBigPlanet w fazie alfa, David Zucker ustępuje z fotela prezesa Midway, komputerowy Iron Man z profesjonalnym dubbingiem – zapraszamy do lektury ostatniego w tym tygodniu wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Red Orchestra: Ostfront 41-45

Red Orchestra: Ostfront 41-45 doczekała się kolejnej znaczącej aktualizacji, o czym poinformował jej producent, firma Tripwire Interactive. Dodaje ona do gry wsparcie dla narzędzi SteamWorks. Wraz z najnowszym updatem miłośnicy sieciowych pojedynków otrzymali możliwość lepszej organizacji meczów, zapraszania przyjaciół, a także wsparcie ze strony wyszukiwarki serwerów Steam.

Worldshift

Strategia czasu rzeczywistego o tytule Worldshift zostanie wydana także w formie edycji kolekcjonerskiego. W skład zestawu, który trafi do europejskich sklepów 17 kwietnia, wejdą: płyta z grą, instrukcja, płyta ze ścieżką dźwiękową, album z grafikami, podkładka pod myszkę, naklejki oraz plakat. Całość zostanie wydana w specjalnym opakowaniu.

Bully: Scholarship Edition

Zgodnie z obietnicami firma Rockstar opublikowała zapowiadaną od tygodnia aktualizację do gry Bully: Scholarship Edition w wersji na konsolę Xbox 360. Usuwa ona problemy z zawieszaniem się pozycji.

LittleBigPlanet

LittleBigPlanet – jedna z najciekawszych gier powstających z myślą o konsoli PlayStation 3 – weszła w fazę alfa. Oznacza to, iż główny etap produkcji gry został ukończony i aktualnie jej producent skupi się na usuwaniu błędów i poprawianiu istniejących już elementów rozgrywki. Premiera LittleBigPlanet odbędzie się w drugiej połowie bieżącego roku.

EVE Online

Produkcja MMO o tytule EVE Online będzie pierwszą w historii pozycją, w której wirtualnym światem zarządzać będzie specjalna, demokratycznie wyłoniona rada złożona z graczy. W skład The Council of Stellar Management wejdzie dziewięciu reprezentantów oraz pięciu członków stałych, którzy będą wybierani na okres sześciu miesięcy. Pierwszy wybory zostaną zorganizowane w dnia 5-19 maja.

Midway

David Zucker nie jest już prezesem koncernu Midway. Decyzją zarządu obowiązki byłego lidera popularnego producenta i wydawcy gier przejmie Matt Booty, dotychczasowy wiceprezes. Nazwisko nowego, stałego prezesa ogłoszone zostanie już niedługo. Decyzja tłumaczona jest chęcią wprowadzenia do firmy nowej formy zarządzania, która potrafiłaby przywrócić firmie dawną świeżość.

Iron Man

Z informacji opublikowanych przez koncern Sega wynika, że growa adaptacja filmu Iron Man doczeka się w pełni profesjonalnego dubbingu. W gronie aktorów wcielających się w główne postacie historii znajdą się m.in. Robert Downey Jr oraz Terence Howard. Światowa premiera Iron Man odbędzie się 2 maja, a więc w dniu debiutu obrazu kinowego. Gra zostanie wydana na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii, PlayStation 2, PSP oraz komputery klasy PC.

Dreamfall

24 marca w ofercie Xbox Originals zadebiutuje specjalna edycja gry Dreamfall: The Longuest Journey. Wersję Game of The Year będzie można nabyć za pośrednictwem usługi Xbox Live Marketplace. Jej cena ustalona została na poziomie 1200 punktów.

Tales of Pirates

Firma IGG poinformowała o zakończeniu developingu gry Tales of Pirates. Po roku oficjalnych beta-testów najnowszy tytuł z gatunku MMORPG trafi do sprzedaży już 24 marca. Będą w niego mogli zagrać posiadacze komputerów osobistych.

Galerie

Na koniec prezentujemy Wam zestaw najciekawszych galerii z ostatnich kilkudziesięciu godzin:

Ostatnia aktualizacja: 2008-03-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry