Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Tales of Pirates (PC)

Tales of Pirates PC

Tales of Pirates to kolejny tytuł z coraz liczniejszej rodziny gier typu massive multiplayer online games. Programiści ze studia Moliyo proponują nam zanurzenie się w fascynujący świat piratów i morskich przygód.

RPG | zagraj za darmo

PC Windows
Okładka Tales of Pirates (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24marca2008

Tales of Pirates to kolejny tytuł z coraz liczniejszej rodziny gier typu massive multiplayer online games. Programiści ze studia Moliyo proponują nam zanurzenie się w fascynujący świat piratów i morskich przygód. Mimo tego, że rzemiosło korsarskie należy do krwawych i niebezpiecznych, mamy do czynienia z bajecznie kolorowym światem, przedstawionym z lekkim przymrużeniem oka, w nieco mangowym stylu. Autorzy czerpali inspiracje z europejskiej historii, szczególnie okresu podbojów kolonialnych i związanym z tym rozkwitem piractwa i walk o panowanie na morzach i oceanach. Całość wzbogacili elementami baśniowymi i fantastycznymi, co dało efekt w postaci rozległego, magicznego świata, pełnego akwenów wodnych i tajemniczych wysp, czekających na odkrycie.

Zabawę zaczynamy oczywiście od kreacji własnej postaci. W Tales of Pirates występują cztery główne typy dysponujących unikalnymi zdolnościami bohaterów, spośród których dokonujemy wyboru: Lance, Ami, Carsise i Phyllis. Nie jest to zbyt imponująca liczba ale za to każdemu z podstawowych charakterów przypisanych jest sporo profesji. Na przykład Lance może być znakomitym Szermierzem, Strzelcem Wyborowym, Odkrywcą, Myśliwym itd. Kreację kończymy określeniem szczegółów dotyczących wyglądu danej postaci i możemy już zaczynać przygodę. Żeglowanie po bezkresnych wodach, odkrywanie nieznanych wysp, zdobywanie skarbów, walka z innymi rabusiami i stworami zamieszkującymi niezbadane lądy – to wszystko i wiele innych atrakcji zapewniają twórcy gry.

Jak na piratów przystało większość czasu spędzamy na eksploracji akwenów wodnych i toczeniu walk. Potyczki rozgrywają się w czasie rzeczywistym, zarówno te morskie jak i lądowe. Istotnym elementem jest możliwość zajmowania odkrytych wysp i czynienia z nich własnych twierdz i baz wypadowych. Mamy też sporą dowolność w kształtowaniu rozwoju takiej bazy: wybieramy miejsce, w którym powstaną nowe budynki, określamy ich styl architektoniczny, decydujemy o kolejności budowania itd. Ważnym aspektem jest także dbanie o ochronę wysp – w każdej chwili mogą one zostać zaatakowane przez innego gracza (my również możemy dokonywać najazdów).

W świecie Tales of Pirates istnieją także neutralne miasta, które spełniają rolę centrów handlowo kulturalnych. To tu zbierają się awanturnicy z całego świata by wymienić się łupami, uzupełnić zapasy słodkiej wody i pożywienia, nabyć mapy prowadzące do skarbów, zdobyć informacje i podjąć się nowych wyzwań. Przebywanie w mieście jest także okresem względnego spokoju, ponieważ nie grozi nam tu napaść ze strony konkurencji – liczne i silnie uzbrojone straże w mig poradzą sobie z każdym łotrzykiem szukającym zwady.

Całości obrazu dopełnia całe mnóstwo elementów zwiększających realizm i unikalność świata oraz pogłębiających relacje pomiędzy graczami. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość wstąpienia do jednej z licznych gildii, a także szanse na podejmowanie zadań zgodnych z charakterem i stylem zachowania wykreowanej przez nas postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tales of Pirates

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tales of Pirates

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 1.5 GB HDD, Windows 2000/XP

Zapowiedziano grę Tales of Vesperia
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia

wiadomość27 grudnia 2007

Podczas poświęconej grom i komiksom japońskiej imprezy Jump Festa firma Namco Bandai zapowiedziała kolejną część cieszącej się sporą popularnością sagi RPG, Tales of….