Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Tales of Eternia Online (PC)

Tales of Eternia Online PC

Tales of Eternia Online to japońska gra MMORPG, stworzona przez duet firm Namco/Dwango. Oparta jest na niezwykle popularnym w Japonii świecie gier z serii Tales Of, a konkretnie na drugiej części Tales of Destiny.

RPG | jRPG

PC Windows
Okładka Tales of Eternia Online (PC)

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PC:

3marca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of Eternia Online to japońska gra MMORPG, stworzona przez duet firm Namco/Dwango. Oparta jest na niezwykle popularnym w Japonii świecie gier z serii Tales Of, a konkretnie na drugiej części Tales of Destiny (w Europie znanej jako Tales of Eternia), wydanej pierwotnie na platformę PlayStation One, a następnie przystosowanej do działania na handheldzie PlayStation Portable.

Fabuła sieciowej odmiany ToE zostałaumiejscowiona czasowo dokładnie na początku drugiej płyty oryginału, tuż po fakcie opuszczenia przez drużynę Reida świata Inferia i wkroczenia do Celestii. Żyjący równolegle gracz tworzy własnego, wirtualnego bohatera, którego losami następnie kieruje. Sami decydujemy o jego płci oraz początkowych zdolnościach i profesji. Do wyboru mamy pięć klas o unikalnych zdolnościach. Miecznik (Swordsman) jest świetnie wyszkolonym ofensywnie żołnierzem, potrafiącym doskonale władać różnego rodzaju rynsztunkiem (mieczami, sztyletami, toporami czy włóczniami) oraz zadającym znaczne obrażenia fizyczne w walce wręcz. Wojownik (Warrior) to z kolei bardzo trudny do zabicia twardziel, który doskonale sprawdza się walcząc w pierwszej linii, a przy tym jest to jedyna klasa, której przedstawiciele mogą nosić tarczę. Dla miłośników czystej walki wręcz przygotowano zręcznego Fightera, który jest biegły w sztuce uników oraz potrafi wyprowadzać skomplikowane i niezwykle rozbudowane kombinacje uderzeń (comba), w wirze walki przydatne okazują się także (niestety ograniczone) zdolności lecznicze. Jeśli preferujemy rolę wsparcia bitewnego lub nie lubimy sami zabijać, warto zastanowić się nad wyborem Kapłana (Cleric), specjalizującego się w magii obronnej oraz dysponującego licznymi zaklęciami leczącymi. Ostatnią dostępną profesją jest Czarodziej (Mage), niezbyt silny w walce fizycznej i mało wytrzymały, ale dysponujący bardzo szeroką gamą czarów ofensywnych o niezwykłym potencjale.

Tales of Eternia Online wykorzystuje pochodną, znanego z singlowych odsłon serii, trybu walki Linear Motion Battle System, w tym przypadku noszącego jeszcze przedrostek Online. Dzieki temu, że po rozpoczęciu bitwy zarówno postacie graczy, jak i zaatakowane monstra zostają wyizolowane ze świata zewnętrznego i żadne osoby postronne nie mogą dołączyć tak rozpoczętej bitwy, wyeliminowano zagrożenie kradzieży złota, przedmiotów i doświadczenia (kill-stealing). Jedynym wyjątkiem od tej reguły „izolacji walczących” jest specjalna opcja „panic”, która pozwala zasygnalizować przebywającym w pobliżu graczom możliwość przyłączenia się do walki, co nierzadko może uratować skórę. Nie jesteśmy oczywiście skazani na samodzielną wędrówkę – gracze mogą formować czteroosobowe grupki bohaterów, a następnie wspólnie sprawniej toczyć walki i szybciej zdobywać doświadczenie (dwa tryby dzielenia punktów: każdemu po równo oraz duży dostaje więcej, ten ostatni premiujący postacie z wyższym poziomem doświadczenia).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Tales of Eternia Online

Wymagania wiekowe Tales of Eternia Online

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tales of Eternia Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600 MHz
  • 128 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 1
  • 5 GB na HDD
  • Windows 98SE/ME/2000/XP
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia

wiadomość27 grudnia 2007

Podczas poświęconej grom i komiksom japońskiej imprezy Jump Festa firma Namco Bandai zapowiedziała kolejną część cieszącej się sporą popularnością sagi RPG, Tales of….