Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ragnarok Online (PC)

Ragnarok Online PC

Ragnarok Online to gra z gatunku MMOcRPG, stworzona przez południowokoreańskie studio deweloperskie GRAVITY. Fabuła inspirowana jest prozą Lee Myung-Jina.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | MMO

PC Windows
Okładka Ragnarok Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31sierpnia2002

Aktualizacja #1: 5 listopada 2013 roku gra została dołączona do biblioteki serwisu Steam i przeszła na model Free to Play.

Ragnarok Online to koreańska gra MMORPG studia Gravity Corporation, zainspirowana dziełem fantasy autorstwa znanego koreańskiego pisarza - Lee Myung-Jin.

W trakcie rozgrywki możemy wcielić się w jedną z sześciu podstawowych klas (Acolyte, Archer, Mage, Merchant, Swordman, Thief), którą później rozwijamy i modyfikujemy w zależności od swoich potrzeb. Każda z nich oferuje dwie różne drogi rozwoju (tzw. drzewka skilli), a nasz podopieczny w zależności od naszego widzimisię może przyswajać sobie umiejętności tylko jednej z nich lub obu równocześnie, co w efekcie daje sporo zróżnicowanych możliwości w kreowaniu bohatera. Dzięki takiemu systemowi każdy heros może zostać zbudowany odrobinę inaczej.

Ragnarok Online oferuje awans postaci oparty na poziomach doświadczenia. Wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów otrzymujemy punkty, które przeznaczamy na zwiększanie statystyk i poprawianie umiejętności.

W grze położono duży nacisk na aspekt społecznościowy, którego najważniejszą częścią są gildie. Dzięki nim uzyskujemy dostęp do szerszej interakcji z innymi graczami oraz w końcowym etapie do walk między dużymi grupami graczy. Te odbywają się na dużą skalę i są określane mianem War of Emporium. W takim przypadku cała zabawa z jednej strony polega na obronie zamku, a z drugiej na próbie podbicia go i opanowania kamienia Emporium.

W przypadku takich dużych wojen, gildie mogą zrzeszać się w sojusze, a olbrzymie bitwy z udziałem kilku klanów pozwalają na stosowanie zróżnicowanych taktyk i są jednym z ważniejszych aspektów całej rozgrywki.

Gra oferuje kolorową grafikę zrealizowaną przy użyciu silnika 3D (widok z rzutu izometrycznego). Stylistyka postaci odpowiada kreskówkowym produkcjom azjatyckim, mamy tu zatem niewielkie i nieproporcjonalne fantazyjne postacie. Nie przeszkadza to jednak w odbiorze gry, a jest jedynie dopełnieniem charakterystycznego, odrobinę bajkowego klimatu produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 328 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ragnarok Online

12+

Wymagania sprzętowe Ragnarok Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Hej zagrajcie muzykanty! O bardach, skaldach i kapelach w grach RPG
Hej zagrajcie muzykanty! O bardach, skaldach i kapelach w grach RPG

wiadomość18 marca 2014

Bardowie, trubadurzy, skaldowie, kapele i zespoły ubarwiają światy RPG i czynią je bardziej autentycznymi. W jakich grach możemy ich spotkać na swojej drodze, a w jakich się w nich wcielić? Czy muzycy z gier komputerowych i ich twórczość inspirowani są tradycją prawdziwych kultur?

Wieści ze świata (Quake Live, Duke Nukem Forever, Ragnarok Online) 18/05/09

wiadomość18 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Nowe mapy do Quake Live, plotki o sprzedaży marki Duke Nukem Forever, Rangarok Online zapowiedziany na Nintendo DS i inne. Zapraszamy do lektury.

Nowe wiadomości o Ragnarok Online DS
Nowe wiadomości o Ragnarok Online DS

wiadomość31 lipca 2008

Rok temu poinformowaliśmy, że Ragnarok Online, koreańska gra należąca do gatunku Massively Multiplayer Online Role Playing Game (MMORPG), pojawi się w wersji na Nintendo DS. – dziś zaś podano w tej sprawie więcej szczegółów.

Producent Ragnarok Online otwiera amerykańskie studio

wiadomość9 grudnia 2007

Koreańska firma Gravity, znana w świecie z uwagi na fakt bycia producentem stosunkowo popularnej pozycji MMO pod tytułem Ragnarok Online, zdecydowała się na otwarcie swojego pierwszego amerykańskiego studia. W skład L5 Games wejdą ludzie z pokaźnym doświadczeniem branżowym.

Posiadacze konsoli Nintendo DS otrzymają grę Ragnarok Online DS
Posiadacze konsoli Nintendo DS otrzymają grę Ragnarok Online DS

wiadomość6 lipca 2007

Pamiętacie grę typu MMORPG o nazwie Ragnarok Online, która zadebiutowała w roku 2001? Obecnie przedstawiciele GungHo Entertainment oświadczyli, że prowadzone są prace nad przeniesieniem jej fantastycznego świata, stworzonego przez koreańską firmę Gravity, na wyświetlacze konsoli Nintendo DS.