Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ragnarok Online (PC)
OkładkaRagnarok Online (PC)

Ragnarok Online PC

Ragnarok Online to gra z gatunku MMOcRPG, stworzona przez południowokoreańskie studio deweloperskie GRAVITY. Fabuła inspirowana jest prozą Lee Myung-Jina.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ragnarok Online Premiera PC

31sierpnia2002

producent: GRAVITY Co., Ltd. wydawca: GRAVITY Co., Ltd. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Aktualizacja #1: 5 listopada 2013 roku gra została dołączona do biblioteki serwisu Steam i przeszła na model Free to Play.

Ragnarok Online to koreańska gra MMORPG studia Gravity Corporation, zainspirowana dziełem fantasy autorstwa znanego koreańskiego pisarza - Lee Myung-Jin.

W trakcie rozgrywki możemy wcielić się w jedną z sześciu podstawowych klas (Acolyte, Archer, Mage, Merchant, Swordman, Thief), którą później rozwijamy i modyfikujemy w zależności od swoich potrzeb. Każda z nich oferuje dwie różne drogi rozwoju (tzw. drzewka skilli), a nasz podopieczny w zależności od naszego widzimisię może przyswajać sobie umiejętności tylko jednej z nich lub obu równocześnie, co w efekcie daje sporo zróżnicowanych możliwości w kreowaniu bohatera. Dzięki takiemu systemowi każdy heros może zostać zbudowany odrobinę inaczej.

Ragnarok Online oferuje awans postaci oparty na poziomach doświadczenia. Wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów otrzymujemy punkty, które przeznaczamy na zwiększanie statystyk i poprawianie umiejętności.

W grze położono duży nacisk na aspekt społecznościowy, którego najważniejszą częścią są gildie. Dzięki nim uzyskujemy dostęp do szerszej interakcji z innymi graczami oraz w końcowym etapie do walk między dużymi grupami graczy. Te odbywają się na dużą skalę i są określane mianem War of Emporium. W takim przypadku cała zabawa z jednej strony polega na obronie zamku, a z drugiej na próbie podbicia go i opanowania kamienia Emporium.

W przypadku takich dużych wojen, gildie mogą zrzeszać się w sojusze, a olbrzymie bitwy z udziałem kilku klanów pozwalają na stosowanie zróżnicowanych taktyk i są jednym z ważniejszych aspektów całej rozgrywki.

Gra oferuje kolorową grafikę zrealizowaną przy użyciu silnika 3D (widok z rzutu izometrycznego). Stylistyka postaci odpowiada kreskówkowym produkcjom azjatyckim, mamy tu zatem niewielkie i nieproporcjonalne fantazyjne postacie. Nie przeszkadza to jednak w odbiorze gry, a jest jedynie dopełnieniem charakterystycznego, odrobinę bajkowego klimatu produkcji.

Ostatnia modyfikacja 14 marca 2011

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 331 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ragnarok Online: 12+

Ragnarok Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D