Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2009, 12:45

autor: Jiker

Wieści ze świata (Quake Live, Duke Nukem Forever, Ragnarok Online) 18/05/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Nowe mapy do Quake Live, plotki o sprzedaży marki Duke Nukem Forever, Rangarok Online zapowiedziany na Nintendo DS i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Nowe mapy do Quake Live, plotki o sprzedaży marki Duke Nukem Forever, Rangarok Online zapowiedziany na Nintendo DS i inne. Zapraszamy do lektury.

Quake Live

Firma id Software, twórcy sieciowej, darmowej strzelaniny Quake Live, poinformowała, że w ciągu najbliższych sześciu tygodni do rąk fanów tej produkcji oddanych zostanie sześć nowych mapek (wypada jedna na tydzień). Pierwszą z nich jest lokacja Hidden Fortress znana z Quake III Arena w wersji na konsolę Sega Dreamcast.

Duke Nukem Forever

W sieci pojawiły się dwie nowe plotki na temat Duke Nukem Forever. Pierwsza, już zdementowana, sugerowała, że 3D Realms sprzedało wydawcy Take-Two wszelkie prawa do marki. Według drugiej, ciągle niezweryfikowanej, to Take-Two sprzedało prawa wydawnicze do gry studiu 3D Realms. Czekamy na rozwój wypadków.

Ragnarok Online DS

Firma XSEED poinformowała, że gra Ragnarok Online DS, będącą konwersją popularnej, pecetowej produkcji MMOcRPG o tytule Ragnarok Online na konsolę Nintendo DS, trafi do Stanów Zjednoczonych, a być może i Europy. Uzyskamy w niej możliwość przeżycia niecodziennej, sieciowej przygody z dwoma przyjaciółmi, z którymi udamy się na podbój Tower of Mirages. Licząca aż pięćdziesiąt pięter wieża będzie miejscem licznych walk oraz świadkiem wzrastającej potęgi gracza. Anglojęzyczne Ragnarok Online DS zostanie wydane zimą bieżącego roku.

Xbox 360

Microsoft, a konkretnie J Allard, złożyli w amerykańskim Urzędzie Patentowym aplikację z opisem nowego urządzenia do konsoli Xbox 360. Jest nim tzw. „magiczna różdżka”, mająca być czymś w rodzaju Wiimote’a, kontrolera Wii wyposażonego w zestaw czujników ruchu. Wszystko wskazuje więc na to, że Microsoft usilnie stara się wprowadzić na rynek gadżet, który przyciągnie do Xboksa 360 przynajmniej część użytkowników Wii. Warto przy okazji przypomnieć, że również Sony prowadzi podobne działania, zmierzające w kierunku stworzenia takiego samego urządzenia.

Bethesda Softworks

Firma Bethesda Softworks pracuje nad grą dla dorosłych użytkowników konsoli Nintendo Wii. Produkcja ma być czymś naprawdę wyjątkowym i bardzo dojrzałym. Czy skromna liczba odbiorców tego typu pozycji nie pogrąży dewelopera odpowiedzialnego m.in. za najnowsze odsłony cyklu The Elder Scrolls i Fallout 3? Przedstawiciele firmy zdają sobie sprawę z sytuacji i wierzą, że tak się nie stanie. Ujawnienie produkcji nastąpi już wkrótce. Jej wydawcą będzie najprawdopodobniej SEGA.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

DJ Star

Overlord: Dark Legend

Guitar Hero: Metallica

Battlefield 1943 X360

Battlefield 1943 PC

Battlefield 1943 PS3

Guitar Hero On Tour: Modern Hits

World Basketball Manager 2009

Superstars V8 Racing X360

Superstars V8 Racing PC

Superstars V8 Racing PS3

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Active Life: Extreme Challenge

Bakugan: Battle Brawlers NDS

Bakugan: Battle Brawlers Wii

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Pool Hall Pro

Fight Night Round 4

Tunnel Rats

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Roogoo Attack

Brave: A Warrior's Tale

Battlefield 1943

White Knight Story

Patapon 2

Overlord: Dark Legend

Grand Slam Tennis

Ghostbusters: The Video Game

Indiana Jones and the Staff of Kings - Z

F.E.A.R. 2: Project Origin - Armored Front

MotorStorm: Pacific Rift

Terminator Salvation: The Videogame

Damnation

Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena

East India Company

Fight Night Round 4 - wywiad z producentem

Call of Juarez: Więzy Krwi

Przegląd tygodnia - szczegóły nowego Call of Duty!

gry