Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Tunnel Rats (PC)
OkładkaTunnel Rats (PC)

Tunnel Rats

Tunnel Rats to pierwszoosobowa strzelanina (FPS), na motywach filmu wyreżyserowanego przez Uwe Bolla. Akcja gry osadzona została w realiach wojny wietnamskiej. Gracz wciela się w rolę młodego, amerykańskiego jeńca, któremu udaje się uciec z niewoli.

Akcji | FPP | filmy | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tunnel Rats Premiera

anulowana

X360

15maj2009

PC

producent: Replay Studios GmbH wydawca: Boll AG

Tunnel Rats jest dynamiczną i jednocześnie wyjątkowo brutalną grą akcji/FPS, z akcją osadzoną w realiach wojny Wietnamskiej. Produkcja ta w bezpośredni sposób odwołuje się do filmu Uwe Bolla pod tym samym tytułem, aczkolwiek nie powiela scen przedstawionych w kinowej produkcji, oferując równoległy wątek i zupełnie nowego głównego bohatera historii.

Przedstawione w Tunnel Rats wydarzenia rozgrywają się w 1967 roku. Przejmujemy kontrolę nad młodym amerykańskim żołnierzem, któremu udaje się zbiec z obozu jenieckiego. Główny bohater przez zdecydowaną większość czasu gry przedziera się przez słynne tunele i fortyfikacje Cu Chi, choć przewidziano też etapy rozgrywające się w gęstej dżungli i na otwartej przestrzeni. Po drodze gracz musi sobie radzić z eliminacją licznych pojawiających się na ekranie przeciwników, ograniczoną widocznością oraz wieloma zdradliwymi pułapkami pozostawionymi przez żołnierzy Vietcongu.

Kampania dla pojedynczego gracza składa się z dziesięciu złożonych poziomów o liniowej strukturze. Do naszej dyspozycji oddano około tuzin broni, w tym pistolety, karabiny maszynowe, jak i miotacz ognia. Gra pełna jest drastycznych i brutalnych elementów, takich jak na przykład możliwość dokonywania efektownych egzekucji na napotykanych w trakcie rozgrywki żołnierzach Vietcongu (m.in. zabijanie we śnie i palenie żywcem), a także gromadzenia trofeów w postaci odciętych uszu.

Oprawa wizualna Tunnel Rats prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Gra działa na silniku graficznym Replay Engine, który użyto już do produkcji gry Sabotage. Autorzy zadbali też o pełnoprawny multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 5,3 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,9 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tunnel Rats: 18+

Tunnel Rats Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
X360
PC