Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Tunnel Rats (PC)

Tunnel Rats

Tunnel Rats to pierwszoosobowa strzelanina (FPS), na motywach filmu wyreżyserowanego przez Uwe Bolla. Akcja gry osadzona została w realiach wojny wietnamskiej. Gracz wciela się w rolę młodego, amerykańskiego jeńca, któremu udaje się uciec z niewoli.

Akcji | FPP | filmy | strzelanki

Okładka Tunnel Rats (PC)

wydawca: Boll AG

data premiery gry:

anulowana

X360

15maj2009

PC

Tunnel Rats jest dynamiczną i jednocześnie wyjątkowo brutalną grą akcji/FPS, z akcją osadzoną w realiach wojny Wietnamskiej. Produkcja ta w bezpośredni sposób odwołuje się do filmu Uwe Bolla pod tym samym tytułem, aczkolwiek nie powiela scen przedstawionych w kinowej produkcji, oferując równoległy wątek i zupełnie nowego głównego bohatera historii.

Przedstawione w Tunnel Rats wydarzenia rozgrywają się w 1967 roku. Przejmujemy kontrolę nad młodym amerykańskim żołnierzem, któremu udaje się zbiec z obozu jenieckiego. Główny bohater przez zdecydowaną większość czasu gry przedziera się przez słynne tunele i fortyfikacje Cu Chi, choć przewidziano też etapy rozgrywające się w gęstej dżungli i na otwartej przestrzeni. Po drodze gracz musi sobie radzić z eliminacją licznych pojawiających się na ekranie przeciwników, ograniczoną widocznością oraz wieloma zdradliwymi pułapkami pozostawionymi przez żołnierzy Vietcongu.

Kampania dla pojedynczego gracza składa się z dziesięciu złożonych poziomów o liniowej strukturze. Do naszej dyspozycji oddano około tuzin broni, w tym pistolety, karabiny maszynowe, jak i miotacz ognia. Gra pełna jest drastycznych i brutalnych elementów, takich jak na przykład możliwość dokonywania efektownych egzekucji na napotykanych w trakcie rozgrywki żołnierzach Vietcongu (m.in. zabijanie we śnie i palenie żywcem), a także gromadzenia trofeów w postaci odciętych uszu.

Oprawa wizualna Tunnel Rats prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Gra działa na silniku graficznym Replay Engine, który użyto już do produkcji gry Sabotage. Autorzy zadbali też o pełnoprawny multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,3 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do Tunnel Rats

Wymagania wiekowe Tunnel Rats

18+

Wymagania sprzętowe Tunnel Rats

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista

Tunnel Rats - Wietnam według Uwe Bolla
Tunnel Rats - Wietnam według Uwe Bolla

wiadomość18 maja 2009

Historia lubi być przewrotna. Uwe Boll zasłynął z tego, że robił wybitne inaczej filmy na podstawie różnych gier. Tym razem jednak mistrz doczekał się uznania. Na serwery Steam trafił 1968 Tunnel Rats, którego fabuła nawiązuje do kinowego dzieła o tym samym tytule.

Trwają prace nad grą opartą na motywach filmu Uwe Bolla

wiadomość26 lipca 2007

Niemiecka grupa Replay Studios pracuje obecnie nad grą nawiązującą tematycznie do tworzonego właśnie filmu o nazwie Tunnel Rats. Najciekawszy jest fakt, iż reżyserem tego obrazu jest znany graczom od dawna Uwe Boll.

Powstanie gra na podstawie nowego filmu Uwe Bolla

wiadomość4 kwietnia 2007

Mamy dobrą wiadomość dla licznych fanów Uwe Bolla i jego produkcji filmowych. Najnowszy obraz niemieckiego reżysera, który nosi tytuł Tunnel Rats, będzie reprezentowany na rynku elektronicznej rozrywki przez grę komputerową!

X360
PC