Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Hour of Victory (PC)

Hour of Victory

Hour of Victory jest grą z gatunku FPS, osadzoną w realiach II wojny światowej. Korporacja Developingiem zajęli się ludzie, którzy przygotowali niegdyś grę zatytułowaną. Deadly Dozen - całkiem udane połączenie strzelania z taktyką, również w środowisku rodem z lat 1939-1945.

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki

Okładka Hour of Victory (PC)

data premiery gry:

26cze2007

X360

15lut2008

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hour of Victory jest grą z gatunku FPS, osadzoną w realiach II Wojny Światowej. Korporacja Midway zapowiedziała niniejszą pozycję wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360 i komputerach PC, a developingiem zajęli się ludzie, którzy przygotowali niegdyś produkt pt. Deadly Dozen - całkiem udane połączenie strzelania z taktyką, również w środowisku rodem z lat 1939-1945.

Dzięki "Godzinie Zwycięstwa" trafiamy na pola bitew w Europie i północnej części kontynentu afrykańskiego. W zależności od typu wykonywanej misji, kierujemy innym spośród trzech zaimplementowanych protagonistów, ponieważ każdy z nich dysponuje odmiennymi umiejętnościami. Sierżant Calvin Blackbull jest członkiem 75. Pułku Rangerów Armii Stanów Zjednoczonych i specjalizuje się w strzelaniu snajperskim oraz potrafi znakomicie skakać, wybornie pokonywać przeszkody terenowe etc. Z kolei porucznik William Ross jako brytyjski komandos, wchodzący w skład jednostki SAS (Special Air Service), opanował do perfekcji sztukę bezpardonowego szturmowania. Natomiast major Ambrose Taggert został wyszkolony przez amerykańskie Biuro Służb Strategicznych (Office of Strategic Services – OSS) do działania w ukryciu, więc potrafi m.in. bezszelestnie eliminować wrogów.

Realizacja wyznaczonych przez dowództwo celów nierzadko wymaga skorzystania z rozmaitych militarnych maszyn, więc mamy okazję przejąć kontrolę chociażby nad alianckimi i niemieckimi czołgami (np. popularne Shermany i Tygrysy). Oczywiście wirtualna rzeczywistość została skonstruowana w taki sposób, aby możliwie wiernie oddawać wojenną rzeczywistość z przełomu lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Wokół świszczą więc kule, grzmią wielkokalibrowe działa, wybuchają bomby zrzucane przez hitlerowskich pilotów samolotów Ju 88 itd. Należytą wizualną szczegółowość zapewnia zaawansowany silnik graficzny Unreal Engine 3.0, a entuzjaści zabawy wieloosobowej mogą stoczyć internetowe batalie za pośrednictwem trybu multiplayer online.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 593 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hour of Victory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hour of Victory

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Hour of Victory - recenzja gry
Hour of Victory - recenzja gry

Recenzja 12 czerwca 2008, 14:30

Skoro już o przeciwnikach mowa, to są oni jednym z głównych powodów, dla którego Hour of Victory jest kompletną pomyłką. Ich quasi-inteligencja woła o pomstę do nieba i co zaskakujące, pod tym względem przegrywa nawet z o wiele starszymi przedstawicielami gatunku. Na porządku dziennym są bowiem sytuacje, kiedy to niemieccy żołnierze reagują z opóźnieniem na obecność gracza, a czasami kompletnie go ignorują, na przykład... przebiegając obok niego. Nie ma także co liczyć na jakiekolwiek zaskoczenie z ich strony, gdyż jedyne, co im jako tako wychodzi, to ukrywanie się za przeszkodami. Rozbawiło mnie szczególnie zdarzenie podczas drugiej misji. Eskortowany przeze mnie roztrzęsiony profesor szukał klucza do drzwi, a ja musiałem go naturalnie osłaniać. W tym celu najwidoczniej ustawiono CKM na balkonie, choć w rzeczywistości wystarczyło tylko stanąć na środku korytarza i czekać, aż zza rogu zaczną wyłaniać się (czyt. wbiegać na hura) oddziały faszystów. Ażeby była jasność, to – gdzie kto się znajduje – widać jak na dłoni na podręcznej mapce, nie ma więc potrzeby analizowania sił nieprzyjaciela. Dostarcza ona nawet informacji, czy oponent zdaje sobie sprawę z naszego towarzystwa, czemu służą odpowiednie kolory oznaczeń.

X360
PC