Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3
Okładka Superstars V8 Racing (PC)

Superstars V8 Racing

Superstars V8 Racing to licencjonowane wyścigi samochodowe, wyprodukowane przez specjalizującą się w tym gatunku gier firmę Milestone. Tytuł stworzony został z myślą o fanach motoryzacji, którzy preferują zręcznościowy model jazdy.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Superstars V8 Racing (PC)

data premiery gry:

18cze2009

PC X360 PS3

Superstar V8 Racing jest oficjalnym symulatorem przedstawiającym włoskie mistrzostwa Superstars V8. Dzieło zostało opracowane przez doświadczoną ekipę Milestone, mającą na swym koncie m.in. serię SBK, traktującą o wyścigach motocyklowych, a także samochodowego Screamera, S.C.A.R., Evolution GT oraz Lamborghini FX.

Superstar V8 Racing nie jest jednak grą wymagającą niezwykłych umiejętności w temacie kontroli pojazdu. Autorzy starali się co prawda odwzorować prawa fizyki oraz nadać pojazdom realne właściwości, lecz ogólnie rzecz biorąc mamy do czynienia z produkcją przyjazną dla gracza. Dotyczy to także sztucznej inteligencji, która nie naciska, choć też nie stara się na siłę ułatwić zdobycia pierwszego miejsca. Dzieło Milestone powstało na bazie licencji, dzięki czemu wśród dostępnych samochodów pojawiają się najbardziej znane marki (Audi, BMW, Jaguar, Chrysler).

Produkcja cechuje się dopracowaną oprawą graficzną, uwzględniającą m.in. takie efekty, jak system zniszczeń pojazdów. Superstar V8 Racing umożliwia także toczenie pojedynków sieciowych, w których może brać udział nawet dwanaście osób jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 299 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do Superstars V8 Racing

Klasyfikacja PEGI Superstars V8 Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Superstars V8 Racing

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 7 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Superstars V8 Racing - recenzja gry
Superstars V8 Racing - recenzja gry

Recenzja 1 lipca 2009, 15:58

Jednak największym koszmarem Superstars V8 Racing są opony, które tracą pierwotną przyczepność już przy drugim okrążeniu toru. Z zakrętu, który jeszcze minutę wcześniej pokonywaliśmy z prędkością 70 km/h, na drugim okrążeniu wylatujemy i nawracamy na trawie, a na trzecim kręcimy bączka w przydrożnej piaskownicy. A przecież nie będziemy zjeżdżać do pit stopu podczas wyścigu, który w całości składa się z trzech czy pięciu okrążeń. Na szczęście zużycie opon można wyłączyć, co doprowadziło mnie do kolejnego wniosku. Pomimo preferowania przeze mnie gier stawiających na jak najwierniejsze odwzorowanie rzeczywistego zachowania auta, w produkt Milestone znacznie przyjemniej grało mi się, gdy potraktowałem go ja zwykłą zręcznościówkę. Obawiam się jednak, że Superstars V8 Racing nie zadowoli ani fanów symulacji, ani arcade. Nawet przy włączeniu kompletnej pomocy auto nie zachowuje się, niestety, jakby wyjechało z któregoś Need for Speed. Zakręty również należy pokonywać w miarę ostrożnie i choć o wypadnięcie z trasy czy rozjechanie przez inny samochód jest już znacznie trudniej, to o półkilometrowych driftach i zablokowaniu klawisza odpowiadającego za gaz można zapomnieć. Trzeba wiedzieć, kiedy dać po heblach.

PC
X360
PS3