Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Midgard (PC)
OkładkaMidgard (PC)

Midgard PC

Gra z gatunku Massive Multiplayer Online Role Playing Game przenosząca nas w czasy świetności i ekspansji Wikingów.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Midgard Premiera PC

anulowana

producent: FunCom wydawca: FunCom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Midgard to druga po Anarchy Online, produkcja skandynawskiej firmy Funcom z gatunku massive multiplayer online. Tym razem akcja toczy się w świecie mitologii skandynawskiej, gdzie gracze stają się członkami wielkiej społeczności nieustraszonych wojowników i mają niemal całkowitą swobodę działań. Można zająć się dosłownie wszystkim, począwszy od życia w małej wiosce a skończywszy na pozycji przywódcy jakiegoś klanu.

Mamy również niemal nieograniczone możliwości kreowania naszej postaci, rozwoju jej współczynników i zdolności oraz wiele profesji m.in.: kowalstwo, rybołówstwo, farmerstwo, myślistwo, kupiectwo czy sztuki wojenne. Pragnąc używać magii kreujemy swoją postać na szamana. Możemy posługiwać się magicznymi siłami, przywoływać nadprzyrodzoną moc bogów Wikingów: Odina lub Thora, oraz tworzyć magiczne przedmioty, bronie, itp.

W grze zastosowano bardzo dużo elementów strategicznych i ekonomicznych, łącznie z gospodarowaniem surowcami oraz zależnościami socjalno-społecznymi. Przykładowo będąc jednym z przywódców musimy troszczyć się o dobre stosunki z sąsiadami oraz o to by nasi ludzie mieli pracę i jedzenie.

Grę wykonano w trójwymiarowej grafice wykorzystującej ostatnie osiągnięcia akceleratorów 3D, co pozwoliło na oddanie specyficznego, niesłychanie malowniczego i nastrojowego nordyckiego klimatu.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6.2 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Midgard: 12+