Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2012, 10:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Kopczyński, Machnicki i inni aktorzy w polskiej wersji LittleBigPlanet na PS Vita

LittleBigPlanet na PlayStation Vita ukaże się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej. Serwis Filmweb ujawnił listę aktorów, którzy podłożą swój głos pod poszczególne postacie występujące w nadchodzącej produkcji.

Na łamach serwisu Filmweb pojawiły się nazwiska osób, które użyczą swoich głosów w grze LittleBigPlanet na PlayStation Vita. Zgodnie z tradycją praktykowaną od jakiegoś czasu przez rodzimy oddział firmy Sony, tytuł zadebiutuje w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej.

Kopczyński, Machnicki i inni aktorzy w polskiej wersji LittleBigPlanet na PS Vita - ilustracja #1
Jacek Kopczyński

W procesie dubbingu wzięło udział wielu znanych aktorów, w większości mających duże doświadczenie w pracy nad lokalizacją gier wideo. W obsadzie znajdziemy m.in. Wojciecha Machnickiego, Andrzeja Blumenfelda, czy Jacka Kopczyńskiego, którzy wcielili się w postacie, jakie gracz spotka w poszczególnych poziomach. Z kolei narratorem całej przygody po raz kolejny został Paweł Szczęsny, który występował w tej samej roli w LittleBigPlanet 2.

Ujawniona obsada aktorska prezentuje się następująco:

  1. Narrator - Paweł Szczęsny
  2. Pułkownik Poplątek - Wojciech Machnicki
  3. Marianna Noisette - Joanna Pach
  4. Pani Wesołowska - Agnieszka Żulewska
  5. Szymon Silnoręki - Jacek Kopczyński
  6. Lalkarz - Andrzej Blumenfeld
  7. Niesamowity Otis - Mirosław Wieprzewski

LittleBigPlanet w wersji na PlayStation Vita ukaże się w naszym kraju 21 września bieżącego roku dzięki firmie Sony Computer Entertainment Polska. System rozgrywki nie odbiega znacząco od edycji na PlayStation 3 lub PSP i dalej mamy do czynienia ze zręcznościową platformówką wzbogaconą o bardzo rozbudowany edytor oraz opcje społecznościowe.

W tym przypadku twórcy postarali się jednak o wykorzystanie możliwości technicznych PlayStation Vita. Otrzymamy więc obsługę paneli dotykowych, wbudowanej kamery, czy czujnika żyroskopowego. Za stworzenie edycji na przenośną konsolę odpowiadają dwa zespoły deweloperskie – Double Eleven oraz Tarsier Studios.

  1. Oficjalna strona internetowa serii LittleBigPlanet